Vydarená premiéra

Publikované: 23.09.2016 Autor/Zdroj: Marek Grondžel Foto: eewbl.eu

Good Angels Košice vs. Avangard Kyev, úvodný rozskok (Foto: eewbl.eu)

Tým najsprávnejším spôsobom vstúpili basketbalistky Good Angels Košice do prvého turnaja Východoeurópskej ligy žien (EEWBL). V lotyšskej Rige si v otváracom súboji A-skupiny proti ukrajinskému družstvu Avangard Kyjev síce najskôr počínali až príliš opatrne, no potom ho z palubovky doslova zmietli presvedčivým víťazstvom o 39 bodov.

Avangard Kyjev (Ukr.) – GOOD ANGELS Košice 40:79 (17:17, 25:39, 34:63)
Kyjev: Kondus 15 /3 trojky/, Basalyk, Jackovec a Spitkovska po 4, Ogorodnikova 2 (Afanasjeva 9, Stafjuk 2, Pjantak, Cekova a Kasatkina 0). Tréner: V. Cholopov
Good Angels: Janoščíková 13 /7 doskokov/, Oblak 12 /7 asistencií/, Stehlíková 10, Bálintová 6, Kupčíková 2 (Žirková 16 /3 trojky/, Blanárová 11, Baburová 6, Bilíková 3). Tréner: P. Jankovič
trojky: 5/28 – 5/10, TH: 9/12 – 20/26, fauly: 27 – 17, 5 faulov: 38. min. V. Kondus (Avangard Kyjev)
štvrtiny: 17:17, 8:22, 9:24, 6:16

Prvú štvrtinu by sme pokojne mohli označiť za „spoznávaciu“ a družstvá sa vyslovene oťukávali. O malý krôčik boli počas otváracej desaťminútovky vpredu hráčky Avangardu, no „žlto-modré“ im dostať sa do „laufu“, či vytvoriť si výraznejší náskok nedovolili a aj miernu päťbodovú stratu (12:17) stihli ešte pred prvou prestávkou zmazať (17:17). V druhom dejstve začala Košičankám fungovať obrana, čo sa razom začalo prejavovať nielen na ich hre, ale aj ukazovateli skóre a tiež v štatistike. V tej sa zmenil dovtedy výrazne nepriaznivý pomer doskočených lôpt (po prvej štvrtine 7:13, po prvom polčase už len 17:19). Najpodstatnejší však bol 14 bodový náskok (39:25), ktorý si tím Good Angels vzal do druhej polovice duelu.

Druhý polčas sa už niesol jasne v réžii košického družstva. Jeho hráčky si aj naďalej zodpovedne plnili obranné povinnosti, vďaka ktorým sa aj v útoku dostávali do výhodných streleckých pozícií. Neustále sa zvyšujúci náskok Good Angels ich ukrajinského súpera obral aj o zvyšok ambícií klásť aspoň aký-taký odpor nášmu majstrovi a ten aj preto napokon zaslúžene dosiahol výrazný triumf.

Ďalší program zápasov basketbalistiek GOOD ANGELS Košice na 1. turnaji EEWBL v Rige (Lot.):
24. 9. 2016 (sobota) o 15.15 hod.: GOOD ANGELS – Cmoki Minsk (Biel.)