Good Angels si pochutnali na starovekej večeri aj na súperoch

Publikované: 26.09.2016 Autor/Zdroj: Patrik Fotta Foto: eewbl.eu

Good Angels Košice vs. Avangard Kyev, Žirková (7) a Bilíkova (25) vs. Spitkovska (5) a Basalyk (8) (Foto: eewbl.eu)

Basketbalistky Good Angels Košice si vo svojej premiére v rámci Východoeurópskej ligy pripísali tri víťazstvá. Včera svoje vystúpenie na prvom turnaji v lotyšskej Rige zakončili jednoznačným víťazstvom 91:56 nad tímom Kibirkstis Vilnius. V ofenzíve vyčnievala slovinská reprezentantka Teja Oblaková, ktorá zaznamenala 23 bodov.

Včerajší zápas mal byť podľa papierových predpokladov najvyrovnanejšie stretnutie, ktoré Košičanky na premiérovom turnaji v rámci EEWBL cez víkend odohrali.

„Po štyroch minútach sme prehrávali 0:7 a dostali sme sa do veľkých problémov z hľadiska faulov. Bea Janoščíková mala po štyroch minútach už tri fauly a dva fauly Romana Stehlíková a vyzeralo to na ťažký zápas. V nasledujúcich desiatich minútach sme dokázali dať 35 bodov a bola to naša ofenzívna smršť, po ktorej sa viac-menej už len dohrávalo. Po polčase sme viedli o 19 bodov a následne sme to zvýšili na 40. To, čo predvádzali Oblaková, Žirková a Bálintová, privádzalo súpera do zúfalstva. Z Rigy teda odchádzame veľmi spokojní a myslím si, že aj súperi ocenili, ako kompaktne sme pôsobili, či už v obrane alebo v útoku,“ povedal generálny manažér Good Angels Košice Daniel Jendrichovský.

Mladé si zahrali

Košičanky sa počas celého turnaja museli zaobísť bez skúsenej pivotky Anny Jurčenkovej, no obzvlášť mladé hráčky ukázali, že úradujúci majster sa nemusí obávať o svoju budúcnosť pod košom.

„Mal som menšie obavy, že s nami Anka necestovala, najmä z toho pohľadu, ako zvládneme tri zápasy za tri dni. Bolo nás celkovo deväť a z toho dve mladé hráčky. Myslím si, že ani Blanárová ani Bilíková nepredpokladali, že dostanú na palubovke takú veľkú porciu minút,“ skonštatoval Jendrichovský.

Prvý súťažný turnaj v novej sezóne mohol mať pre Košičanky aj prípravný charakter.

„Dá sa na to pozerať z dvoch rôznych uhlov. Možno by som bral skôr jeden ťažší zápas, ale myslím si, že pre nás v rámci prípravy tento turnaj splnil svoj účel. Mali sme možnosť vyskúšať si strašne veľa vecí, takže z tohto pohľadu sme spokojní,“ uviedol Jendrichovský.

Zážitok pre všetkých

Takmer celý tím odlieta z Rigy dnes večer, čo znamená, že si hráčky aj s realizačným tímom stihli po turnaji pozrieť krásy lotyšského mesta.

„Dievčatá si pozreli večernú Rigu a aj dnes majú v pláne prehliadku mesta, takže majú takú menšiu dovolenku. Riga má krásne historické centrum, aj prvý deň sme boli na večeri v jednej reštaurácii z roku 1240, kde sa to ešte podávalo na staroveký spôsob. Mali tam domáce pivo, klasické pečené mäso a celkovú atmosféru dotvárala staroveká hudba, takže bol to rozhodne zážitok pre všetkých,“ povedal generálny manažér Good Angels.