Sklamali hráčky, ale aj rozhodcovia. Ruža vyhrala 74:56

Publikované: 05.12.2016 Autor/Zdroj: mbkruzomberok.sk Foto: mbkruzomberok.sk

MBK Ružomberok vs. BKM Junior UKF Nitra, Kelčíková (12) a Campbell (24) vs. Martišková (8) (Foto: mbkruzomberok.sk)

Čakalo sa jednoznačné víťazstvo. Ružomberok bol proti Nitre v úlohe jasného favorita. Na zápas extraligy do Koniarne sa napriek nie príliš atraktívnemu súperovi prišlo pozrieť 600 divákov.

mbkruzomberok.sk

NEVÝRAZNÝ POLČAS

Ružomberok nezačal dobre. V úvode prehrával, doťahoval skóre, Nitrančanky prekvapili domáce aktívnou hrou a pomerne vysokou úspešnosťou streľby. Už od úvodu bolo vidno, že rozhodcovia nemali svoj deň a pískali (hlavne proti Ružomberku) takmer každý kontakt pod košom. Úvodnú desaťminútovku vyhrali zverenky Juraja Suju 23:11, a bodovo sa im darilo aj do polčasu, ktorý bol síce herne z ich strany nevýrazný, ale vyhrali ho pomerne presvedčivo o 13 bodov (41:28).

PREPADÁK V TRETEJ ŠTVRTINE

Tretia štvrtina bola v podaní MBK Ružomberok najhoršia. Nečakane ju s relatívne slabou Nitrou prehrali o 9 bodov, a skomplikovali si cestu za očakávaným a jasným víťazstvom. Našťastie, záverečná desaťminútovka bola zo strany Liptáčok celkom vydarená, vyhrali ju o 12 bodov a napokon zvládli zápas s výhrou o 18 bodov 74:56, aj keď sa počítalo s podstatne presvedčivejšou výhrou.

16 BODOV KOVÁČIKOVEJ

Kým v drese Ružomberka mala najlepšia strelkyňa Lázárová 13 bodov, a ostatné najlepšie strelkyne Sujová a Kelčíková po 11 bodov, súperky držala bodovo hlavne trénerova dcéra Kováčiková, ktorá zaznamenala 16 bodov. MBK príliš nepresvedčil ani úspešnosťou streľby, ktorá dosiahla len 41%, len o čosi menej mala Nitra – ktorá zaknihovala 38% úspešných streleckých pokusov.

POVEDALI PO ZÁPASE

Juraj Suja, tréner MBK Ružomberok: “Predstavoval som si to úplne inak. Mesiac rozprávame o tom, ako sa zlepšujeme, a to, čo sme predviedli dnes, bola jedna veľká katastrofa. Som nahnevaný na moje družstvo, takýmto výkonom sa nemôžeme prezentovať. Na druhej strane musím skonštatovať, a nebudem si dávať servítku pred ústa, že to, čo dnes predviedli rozhodcovia, bola hrôza. Každý kontakt v obrane bol faul, Nitre darovali 30 trestných hodov. Potom už naozaj neviem, ako mám dievčatá nastaviť, na čo ich mám vlastne pripraviť.”

Pavol Kováčik, tréner BK Junior UKF Nitra: “Odohrali sme dobrý zápas. Je pre nás cťou, že sme tri štvrtiny trápili Ružomberok. Na to, že naša najstaršia hráčka má 19 rokov, sme podali solídny výkon. Zároveň sme si vyskúšali situácie, ktorých riešenia chceme použiť proti, v úvodzkovkách, slabším súperom. Nehrali sme s kompletným kádrom, no gratulujem trénerovi Ružomberka Jurajovi Sujovi k dobrému koučingu.”

MBK Ružomberok – BKM Junior UKF Nitra 74:56 (23:11, 41:28, 51:47)
Lázárová 13, Kelčíková a Sujová po 11, Campbellová a Kmeťová po 10, Mištinová 9, A. Baburová 8, A. Moravčáková 2 – Kováčiková 16, Martišková 11, Fehérová 9, Dubeňová a Sailerová po 6, Svetlíková 5, Škublová 3
TH: 16/12 – 29/19. Trojky: 6–5. Úspešnosť streľby: 41% – 38%. Diváci: 600.

MBK Ružomberok Autorské práva mbkruzomberok.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu mbkruzomberok.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.