Ruža zdolala Čajky

Publikované: 19.02.2017 Autor/Zdroj: mbkruzomberok.sk Foto: mbkruzomberok.sk

MBK Ružomberok vs. Piešťanské Čajky (Foto: mbkruzomberok.sk)

V prvom domácom zápase nadstavbovej časti slovenskej extraligy boli súperom basketbalistiek MBK Ružomberok Piešťanské Čajky.

Liptáčky nastúpili už bez Sujovej, ktorá bude nastupovať v drese svojho predchádzajúceho klubu ŠBK Šamorín. Úvod zápasu vyšiel zverenkám Juraja Suju dokonale, vyhrávali už 7:0 a predvádzali oku lahodiaci basketbal. Potom však osembodovou šnúrou otočili súperky stav stretnutia na 7:8, no prvá štvrtina sa vďaka výbornému výkonu a streleckej potencii Ruže skončila víťazstvom domácich 23:17. A hoci v druhej desaťminútovke ťahali Ružomberčanky za kratší koniec a dali o tri body menej, po polčase svietil na tabuli priaznivý stav pre MBK – 36:33.

Tretia štvrtina sa začala pre domáce ako zo zlého sna, Čajky v úvode otočili stav zápasu a vyhrávali, no od 25. minúty to bol znovu Ružomberok z prvého polčasu a tri minúty pred koncom štvrtiny už Liptáčky viedli 44:42. Koniareň bola vo vytržení, diváci neustále skandovali, panovala prvotriedna atmosféra, zvlášť potom, čo Ruža zvyšovala v závere štvrtiny svoj náskok a do posledného dejstva sa išlo za stavu 50:44.

Začiatkom 31. minúty sa mohli zverenky Juraja Suju pochváliť úspešnosťou streľby na úrovni 50%, kým Piešťany premenili dovtedy len 38% streleckých pokusov. Päť minút pred koncom vyhrával Ružomberok o päť bodov, a schyľovalo sa tak k mimoriadne dramatickému záveru. Trojka Lázárovej v 36. minúte znamenala vedenie 59:51, tréner Pospíšil si pochopiteľne zobral oddychový čas. Ten evidentne pomohol, pretože Piešťany dvomi trojkami vyrovnali na 59:59. Do konca zostávalo 90 sekúnd, keď Lázárová trojkou upravila stav na 65:61. Za obrovských ovácií publika napokon v dramatických posledných sekundách Ružomberok zdolal Piešťanské Čajky 67:66.

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 67:66 (23:17, 36:33, 50:44)
Ružomberok: Mištinová 17, Campbellová 12, Bartánusová 11, Lázárová 10, Kmeťová 9, Kelčíková 8
Piešťany: T. Páleníková 24, Oliverová 17, Dudášová 8, Brownová a Oroszová po 7, Slamová 3
TH: 9/9 – 6/6. Trojky: 6–8. Úspešnosť streľby: 47% – 40%. Diváci: 700.
Štvrtiny: 23:17, 13:16, 14:11, 17:22.

MBK Ružomberok Autorské práva mbkruzomberok.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu mbkruzomberok.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.