Na Považí udávali rytmus Košičanky

Publikované: 22.02.2017 Autor/Zdroj: Marek Grondžel Foto: Laco Ďuračka

Piešťanské Čajky vs. Good Angels Košice, Oliver (34) vs. Stehlíková (11) (Foto: Laco Ďuračka)

Hráčky Good Angels Košice nečakali na zásadu „Trikrát a dosť!“ a rodiacu sa sériu tohtosezónnych nezdarov na palubovke Piešťanských Čajok uťali na čísle dve. Nádej na radosť s poradovým číslom tri nechali domáce živiť len v prvom polčase, pretože po obrátke sa už pri Váhu hralo jasne pod „žlto-modrou“ taktovkou.

Piešťanské Čajky – GOOD ANGELS Košice 65:80 (14:20, 36:40, 42:55)
Piešťany: Brown 19, Oroszová 9, Oliver 7 /15 doskokov/, Páleníková 4, Handy 2 (Slamová 14 /3 trojky/, Dudášová 10, Baletić 0). Tréner: M. Pospíšil
Good Angels: Allen 21, Jurčenková 14 /7 doskokov/, Oblak /7 asistencií/ a Baugh /15 doskokov/ obe po 11, Žirková 9 (Bálintová 8, Stehlíková a Kupčíková po 3, Janoščíková, Blanárová a Baburová 0). Tréner: P. Jankovič
trojky: 8/29 – 4/14, TH: 13/17 – 18/22, fauly: 21 – 17, 5 faulov: 33. min. Ch. Handy (Piešťany), rozhodcovia: Z. Tomašovič, M. Turčin a L. Bartoš
štvrtiny: 14:20, 22:20, 6:15, 23:25

Úradujúci majster si dal záležať na vstupe do zápasu, v ktorého 9. minúte viedol už 20:6. Nasledovná pasáž prvého polčasu však patrila domácim hráčkam, ktoré do prvej prestávky stiahli manko na polovicu a v priebehu druhého dejstva sa dokonca dostali aj do vedenia (31:30, resp. 33:32). V tejto chvíli však Košičanky hru mačky s myšou uťali a po obrátke jej spravili rázny koniec.

Polčas vyhral obhajca titulu 40:36 a vďaka tomu, že za osem a pol minúty tretej časti hry dovolil hostiteľkám zaznamenať jediný bod, tak sa jeho náskok zvýšil na 18 bodov (55:37). Ďalšia 10-bodová šnúra, po ktorej v polovici záverečnej štvrtiny východniarky viedli 73:50 už len potvrdila, že na tretí triumf nad Košicami si Čajky počkajú minimálne do 4. marca.

Ďalší program basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
25. 2. 2017 (sobota): Ružomberok – GOOD ANGELS (17.00 h., ŠH Koniareň, 4. nadstavbové kolo)
01. 3. 2017 (streda): GOOD ANGELS – ŠBK Šamorín (18.00 h., Angels aréna, 5. nadstavbové kolo)
04. 3. 2017 (sobota): GOOD ANGELS – Piešťanské Čajky (16.00 h., Angels aréna, 6. nadstavbové kolo)
07. 3. 2017 (utorok): 1. zápas štvrťfinále play-off Európskeho pohára FIBA
10. 3. 2017 (piatok): 2. zápas štvrťfinále play-off Európskeho pohára FIBA