VIDEO Good Angels vo finále Veľkej ceny Košíc proti Miškovcu

Publikované: 15.09.2017 Autor/Zdroj: Marek Grondžel Foto: Ľubomíra Ištoňová

GOOD ANGELS Košice – ŽKK Partizan Belehrad (SRB) (Foto: Ľubomíra Ištoňová)

Semifinálové stretnutia 10. ročníka ženského basketbalového turnaja Veľká cena Košíc priniesli očakávané rezultáty, ktoré do boja o celkové prvenstvo posunuli úradujúceho slovenského šampióna Good Angels a maďarský DVTK Miskolc. Ich finálový duel sa v košickej Angels aréne začne v sobotu o 18.00 hod. a od trištvrte na štyri mu bude predchádzať súboj o bronz medzi Pécsom a Belehradom.

GOOD ANGELS Košice – ŽKK Partizan Belehrad 71:49 (25:14, 43:21, 64:36)
Good Angels: Jurčenková 15, Páleníková 10, Peters 6, Žirková a Morris 0 (Bálintová 13, Stehlíková 12, Theiner 5, Šarauskaité 4, Majorošová 3, Deptová 2, Knappová 1). Tréner: P. Jankovič
Najviac bodov Belehradu: Stepanović 13 a Matić 12
trojky: 5/16 – 3/16, TH: 8/14 – 6/13, fauly: 15 – 20, štvrtiny: 25:14, 18:7, 21:15, 7:13

Domáce basketbalistky sa síce pomalšie rozbiehali, ale po dosiahnutí „prevádzkovej teploty“ nemali v zápase najmenší problém. Ich srbské súperky sa síce sympatickým spôsobom snažili bojovať až do úplného konca, ale kvalita bola jednoznačne na strane „žlto-modrých“, ktoré to demonštrovali nielen presvedčivým triumfom, ale aj viacerými skutočne vydarenými akciami.

Aluinvent DVTK Miskolc – PEAC Pécs 91:50 (26:7, 45:15, 64:31)
Najviac bodov Miškovca: Szabó 19, Pecková a Melnika po 16
Najviac bodov Belehradu: Roberson a Imovbioh po 15

Súboj dvoch maďarských celkov bol „vybavený“ ešte pred veľkou prestávkou a rozdiel medzi aktuálnou formou oboch kolektívov bol neprehliadnuteľný. Pécs bojoval viac sám so sebou, než so súperom a najmarkantnejšie to bolo na doslova žalostnej koncovke jeho hráčok. Po polčase už zverenkyne miškoveckého trénera Štefana Sviteka trochu poľavili, no aj napriek tomu dosiahli pohodlné víťazstvo.

Sobotný program Veľkej ceny Košíc 2017:

o 3. miesto: PEAC Pécs /Maď./ – Partizan Belehrad /Srb./ (16. 9. 2017 o 15.45 hod.)

finále: GOOD ANGELS Košice – DVTK Miskolc /Maď./ (16. 9. 2017 o 18.00 hod.)