VIDEO Víťazná trofej ostala doma

Publikované: 16.09.2017 Autor/Zdroj: Marek Grondžel Foto: Ľubomíra Ištoňová

GOOD ANGELS Košice – Aluinvent DVTK Miskolc (Foto: Ľubomíra Ištoňová)

Basketbalistkám Good Angels Košice sa podarilo zvíťaziť na 10. ročníku Veľkej ceny Košíc a na tomto turnaji, ktorý od roku 2002 nepravidelne organizuje práve klub z metropoly východu, triumfovali celkovo ôsmykrát. Premiérový triumf dosiahli v roku 2002 ešte pod názvom Delta I.C.P. Košice, ten ostatný je síce štvrtým v rade, no prišiel po štvorročnej pauze, počas ktorej sa turnaj nehral.

GOOD ANGELS Košice – Aluinvent DVTK Miskolc 67:60 (16:13, 32:28, 50:44)

Good Angels: Peters 15, Morris 14, Žirková a Jurčenková po 12, Páleníková 2 (Stehlíková 6, Šarauskaité 4, Bálintová 2, Theiner 0). Tréner: P. Jankovič

Najviac bodov Miškovca: Burkholder 14, Engelman 12, Melnika 11

trojky: 2/20 – 4/15, TH: 11/13 – 12/14, fauly: 17 – 18, technická chyba: 15. min. Š. Svitek (hlavný tréner DVTK Miskolc), štvrtiny: 16:13, 16:15, 18:16, 17:16

Sktérkam finálového zápasu sa podarilo naplniť predpoklady vyrovnaného a takticky vedeného stretnutia, v ktorom chceli uspieť oba tímy. Tie sa v prvom polčase niekoľkokrát vystriedali vo vedení a divákov až do záveru udržiavali v napätí. Ako sa nakoniec ukázalo, tak cestu domácich k víťazstvu otvorila 9-bodová šnúra z úvodu tretej štvrtiny, na ktorú už maďarský tím nedokázal odpovedať.

Prehľad doterajších víťazov Veľkej ceny Košíc:

1. ročník (2002): Dinamo Moskva /Rus./ (tím Delta V.O.D.S Košice obsadil 3. miesto)
2. ročník (2003): Delta I.C.P. Košice
3. ročník (2004): Delta I.C.P. Košice
4. ročník (2005): K CERO I.C.P. Košice
5. ročník (2007): KOSIT 2013 Košice
6. ročník (2010): VIČI Aistés Kaunas /Lit./ (tím GOOD ANGELS Košice obsadil 2. miesto)
7. ročník (2011): GOOD ANGELS Košice
8. ročník (2012): GOOD ANGELS Košice
9. ročník (2013): GOOD ANGELS Košice
10. ročník (2017): GOOD ANGELS Košice

PEAC Pécs – ŽKK Partizan Belehrad 60:65 (22:15, 37:33, 46:47)

Najviac bodov Pécsu: Roberson 20, Imovbioh 15, Mandić 11
Najviac bodov Belehradu: Matić 14, Stepanović 13, Cvetković a Vidović po 11

trojky: 4/16 – 6/20, TH: 14/25 – 11/13, fauly: 16 – 26, štvrtiny: 22:15, 15:18, 9:14, 14:18

Zápas o konečné tretie miesto lepšie rozohralo družstvo z Pécsu, no ani 7-bodový náskok vypracovaný v prvej štvrtine nestačil jeho hráčkam na to, aby zlomili odpor bojovného srbského tímu. Ten sa postupom nielen vrátil do zápasu, ale výrazne lepšie zvládol jeho dramatickú koncovku, čím úspešne zavŕšil dokonalý obrat.