Majster zdolal v derby Poprad, Nitra s prvým triumfom

Publikované: 30.10.2017 Autor/Zdroj: Patrik Fotta

Nitra

Jediným hosťujúcim tímom, ktorý sa v 6. kole najvyššej ženskej súťaže tešil z víťazstva bola Nitra. Na palubovke bratislavského Slovana si nitrianske basketbalistky vybojovali prvú výhru v sezóne. Ružomberok, Piešťany aj Košice zvládli svoje domáce zápasy, v ktorých jednoznačne triumfovali.

BK Slovan Bratislava − BKM Junior UKF Nitra 54:59 (12:11, 10:14, 19:14, 13:20)

V piatom zápase sezóny sa dočkali basketbalistky Nitry prvého víťazstva, ktoré prišlo na palubovke Slovana Bratislava. Napriek tomu, že hosťujúce hráčky nepremenili ani jeden z trinástich trojkových pokusov zatiaľ čo domáce sa z diaľky trafili sedemkrát, dokázali si z hlavného mesta odniesť triumf. Jedným z faktorov bola streľba spod koša, kde mali domáce extrémne nízku úspešnosť (28%) . Najlepšou strelkyňou bola domáca Tarkovičová s 19-bodmi a z tímu hostí zaznamenali najviac bodov (12) Dubeňová a Horvátová.

MBK Ružomberok − ŠBK Šamorín 95:53 (29:16, 25:12, 12:16, 29:9)

Jednoznačný triumf si pripísala Ruža na svojej palubovke, keď už po polčase viedla nad Šamorínom 54:28. Hlavnou zbraňou domácich bola streľba za dva body (63%), hosťujúce hráčky navyše stratili až 24 lôpt. V ofenzíve sa v ružomberskom drese najviac darilo legionárkam Brownovej, ktorá dala 24 bodov a Bozókiovej s 22-bodmi. Spomedzi hráčok Šamorína vyčnievala Beronjaová so 17-bodmi.

Piešťanské Čajky − BK ŠKP 08 Banská Bystrica 78:26 (18:12, 20:0, 21:6, 19:8)

Úradujúci vicemajster z Piešťan dovolil Banskobystričankám za polčas len 12 bodov. Za celý zápas dali Pumy len sedem košov z hry a hoci boli výrazne lepšie na útočnom doskoku (16:5) z kúpeľného mesta si odviezli zdrvujúcu prehru. V tíme Čajok bodovalo všetkých deväť hráčok, ktoré boli na súpiske. Najviac sa darilo Jakubcovej s 13-bodmi a v drese hostí vyčnievala Jassová s 8-bodmi a 12-doskokmi.

Good Angels Košice − BAM Poprad 89:41 (21:12, 22:15, 23:9, 23:5)

Košické basketbalistky sa vo východniarskom derby s Popradom dostávali v prvom polčase do ideálnej formy, ktorá vygradovala po obrátke. Základ úspechu domácich pramenil vo výbornej obrane, keď pod svojim košom doskočili 40 lôpt. Do hry zapojil tréner Jankovič všetkých 12 hráčok, pričom sa najviac darilo Šarauskaitovej s 21-bodmi a 12-doskokmi a Petersovej s 23-bodmi. V drese hostí sa v útoku najviac presadila Drobná, ktorá zaznamenala 15-bodov.

Basket.sk Autorské práva Basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.