Čajky zvládli dvojitú porciu, Ružomberok víťazne v Šamoríne

Publikované: 04.12.2017 Autor/Zdroj: Patrik Fotta Foto: Ivan Golembiovský

BK ŠKP 08 Banská Bystrica vs. Piešťanské Čajky, Michaela Ozdincová (6) (Foto: Ivan Golembiovský)

Piešťanské Čajky mali cez víkend nabitý program. V sobotu si poradili s Banskou Bystricou 55:42 a o deň neskôr v dohrávke 2. kola cestovali pod Tatry, kde zdolali Poprad hladko 79:34. Ruža si bez väčších problémov pripísala triumf v Šamoríne 70:47 a Nitra si doma poradila so Slovanom 71:58.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – Piešťanské Čajky 42:55 (14:22, 14:10, 7:16, 7:7)

Vicemajster nastúpil v Banskej Bystrici s vedomím, že na ďalší deň ho čaká duel v Poprade a tak tomu Čajky prispôsobili rotáciu. Väčšina hráčok odohrala okolo 20 minút na zápas. Dôraz kládli predovšetkým na defenzívu a to sa im vyplatilo. Na víťazstve hostí mala veľký podiel Podrugová, ktorá k 12-bodom pridala 8 doskokov a 6 asistencií. Z tímu domácich sa najviac daril Matejčíkovej so 16-bodmi.

ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok 47:70 (9:18, 16:20, 13:16, 9:16)

Prvá štvrtina Šamorínu na domácej palubovke proti favoritovi z Ružomberka vôbec nevyšla a hosťujúce hráčky si vytvorili 9-bodový náskok. V ďalšom priebehu bodový rozdiel medzi oboma súpermi narastal, za čo Ružomberčanky vďačili najmä dobrej streľbe spod koša. V útoku sa najviac darilo hosťujúcej Yatskovetsovej so 14-bodmi. Spomedzi hráčok Šamorína sa najviac presadila Beronjová, ktorá si pripísala 12-bodov.

BKM Junior UKF Nitra – BK Slovan Bratislava 71:58 (18:18, 12:14, 17:10, 24:16)

Vyrovnaný priebeh mal prvý polčas medzi Nitrou a Slovanom. Po obrátke prevzali taktovku nad duelom domáce hráčky, ktoré dominovali na útočnom doskoku a hrali omnoho tímovejšie ako hostky. Výraznou mierou sa na víťazstve Nitry podieľala Dubeňová, ktorá k 19-bodom pridala 10-doskokov. V bratislavskom drese vyčnievala Vaigl Bianková s 19-bodmi.

BAM Poprad – Piešťanské Čajky 34:79 (7:24, 7:14, 11:21, 9:20)

V dohrávke 2. kola mohli Popradčanky vyťažiť z toho, že Čajky mali v nohách zápas proti Banskej Bystrici, no od úvodu ťahali domáce hráčky za kratší koniec. Vicemajster nenechal nič na náhodu a suverénnym výkonom si pripísal povinné víťazstvo. Čajkám vychádzala najmä streľba spoza trojkového oblúka, keď premenili 11 z 20-pokusov. Najviac bodov v zápase (17) zaznamenala Slamová, ktorá pridala aj 9-doskokov. V domácom tíme sa darilo Ivančákovej so 16-bodmi.