Čajky sa potrápili s Nitrou, Šamorín uspel na Slovane

Publikované: 08.01.2018 Autor/Zdroj: Patrik Fotta Foto: Laco Duračka

BKM Juinor UKF Nitra vs. Piešťanské Čajky, Rebeka Mikulášiková (7) (Foto: Laco Duračka)

Basketbalistky úradujúceho vicemajstra z Piešťan mali v súboji na palubovke Nitry menšie problémy, no napokon si pripísali povinné víťazstvo 83:65. Popradčanky si udržali štvrtú priečku, keď zdolali prenasledovateľky z Banskej Bystrice 61:42. V súboji susedov zo spodnej časti tabuľky uspel Šamorín, ktorý triumfoval v Bratislave 60:53.

BKM Junior UKF Nitra – Piešťanské Čajky 65:83 (21:22, 12:30, 18:17, 14:14)

Až nečakane vyrovnaný priebeh mala úvodná štvrtina zápasu medzi Čajkami a Nitrou, ktorá papierového favorita zaskočila dobrou hrou v útoku i obrane. O osude duelu však rozhodla druhá desaťminútovka, ktorú vyhral vicemajster o 18-bodov. Z domáceho celku sa v útoku najviac darilo Dubeňovej, ktorá k 18-bodom pridala aj 9-doskokov. V piešťanskom drese dominovala Mikulášiková s 24-bodmi a 8-doskokmi.

BAM Poprad – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 61:42 (18:9, 20:14, 7:16, 16:3)

Banská Bystrica sa v prípade víťazstva mohla dotiahnuť na Poprad, ktorý však dokázal uhájiť svoju palubovku aj vďaka výbornej hre pod košom. Domáce hráčky mali o deväť útočných a dvanásť obranných doskokov viac ako súper. Najvýraznejšou hráčkou v popradskom drese v útoku bola s 13-bodmi a 8-doskokmi Hadačová. Rovnaký najvyšší počet bodov dosiahla u hostí Striešová.

BK Slovan Bratislava – ŠBK Šamorín 53:60 (8:14, 20:12, 11:17, 14:17)

Ideálnu šancu na víťazstvo po sérii deviatich prehier mali bratislavské basketbalistky na domácej pôde proti Šamorínu. Úvodný polčas vyhrali Bratislavčanky o dva body. Po obrátke si však hosťujúce hráčky vybudovali náskok aj vďaka presnejšej streľbe spod koša, kde mali domáce úspešnosť streľby len tesne nad 32% zatiaľ čo Šamorín premenil 43% pokusov. V belasom drese nastrieľala najviac bodov Tarkovičová (19) a zaznamenala aj 8 doskokov. Z tímu hostí dali po 17-bodov Marcová a Slezáriková. Prvá menovaná si navyše pripísala aj 14 doskokov.