V Ružomberku úradovali americké posily, dráma v Šamoríne

Publikované: 15.01.2018 Autor/Zdroj: Patrik Fotta Foto: mbkruzomberok.sk

MBK Ružomberok vs BK Slovan Bratislava (Foto: mbkruzomberok.sk)

V 14. kole ženskej najvyššej súťaže zdolali basketbalistky MBK Ružomberok bratislavský Slovan 95:30, pričom premiéru zažili obe Američanky – Walker-Kimbroughová a Ellenbergová. Mimoriadne vyrovnaný duel sa odohral v Šamoríne, ktorý si poradil s Popradom 67:65. Banská Bystrica si doma poradila s Nitrou 74:54.

MBK Ružomberok – BK Slovan Bratislava 95:30 (21:6, 28:12, 18:6, 28:6)
Vo výbornom svetle sa vo svojej premiére v ružomberskom drese prezentovali nové americké posily, ktoré dokopy nastrieľali Slovanu takmer 40 bodov. Napriek tomu, že sa domácim nedarila streľba z diaľky (premenili len jeden z 18-pokusov) dokázali súpera prevalcovať pod košom. V útoku sa najviac darilo Walker-Kimbroughovej, ktorá zaznamenala 23-bodov, z hostí bola najefektívnejšia Oštádalová so siedmimi bodmi.

ŠBK Šamorín – BAM Poprad 67:65 (21:18, 15:17, 17:15, 14:15)
Popradské basketbalistky sa na palubovke Šamorína pokúsili natiahnuť víťaznú sériu na štyri zápasy, no domáce im v tom chceli za každú cenu zabrániť. Po polčase viedli hosťujúce hráčky o jeden bod, no v druhom polčase sa vedenie viackrát zmenilo. Napokon sa z tesného víťazstva tešili Šamorínčanky. V zápase ofenzívne dominovala domáca Hašková, ktorá zaznamenala 23-bodov, v popradskom drese sa darilo Kmetovskej s 22-bodmi.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BKM Junior UKF Nitra 74:54 (19:12, 17:15, 17:20, 21:7)
Stretnutie Banskej Bystrice s Nitrou bolo tri štvrtiny vyrovnané, no v záverečnej desaťminútovke naklonili misku váh na svoju stranu domáce hráčky. Pumy si vďaka víťazstvu udržali pred začiatkom nadstavbovej časti piatu priečku. Najviac bodov v domácom drese si pripísala Ozdincová (14) a na druhej strane sa najčastejšie presadila Horvátová, ktorá zaznamenala 12 bodov.