Ružomberok triumfoval v Piešťanoch po predĺžení

Publikované: 29.01.2018 Autor/Zdroj: Patrik Fotta Foto: Laco Duračka

Piešťanské Čajky vs MBK Ružomberok, skupina o 1. - 4. miesto (Foto: Laco Duračka)

V úvodnom kole nadstavbovej časti extraligy žien sa podarilo basketbalistkám Ružomberka získať cenný skalp vicemajstra, ktorého zdolali na jeho palubovke 84:82 po predĺžení. Good Angels doma vyškolili Poprad 91:51, Šamorín si poradil s Nitrou 66:54.

SKUPINA O 1. – 4. MIESTO

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 82:84 po predĺžení (11:25, 17:13, 19:21, 22:10 – 13:15)

Čajky nezačali nadstavbovú časť podľa predstáv, keď už po prvej štvrtine duelu s Ružomberkom museli doháňať 14-bodové manko, ktoré ešte do polčasu znížili na desať bodov. V záverečnom dejstve predviedli domáce hráčky bojovný výkon, po ktorom dokázali vyrovnať a tak sa muselo predlžovať. V nadstavenom čase dokázali uspieť ružomberské basketbalistky, ktoré sa tešili z cenného víťazstva. V drese hostí zaznamenala najviac bodov Walker-Kimbroughová (27), z domáceho tímu dali po 15-bodov Slamová a Zohnová.

Good Angels Košice – BAM Poprad 91:51 (28:6, 23:16, 18:12, 22:17)

Úradujúci majster vo východniarskom derby s Popradom dominoval od úvodných sekúnd. Prvá polovica stretnutia bola v jednoznačnej réžii domáceho celku, v druhej časti sa hra mierne vyrovnala. V žlto-modrom drese sa do hry zapojilo všetkých 11 hráčok pričom každá z nich bodovala. Hlavný rozdiel medzi oboma celkami bol v streľbe za dva body. Zatiaľ čo Košičanky mali úspešnosť takmer 59% hosťujúce hráčky len vyše 29%. Najlepšou strelkyňou zápasu bola s 13-bodmi z domáceho tímu Morrisová. V hosťujúcom tíme zaznamenala najviac bodov Filičková (10).

SKUPINA O 5. – 8. MIESTO

ŠBK Šamorín – BKM Junior UKF Nitra 66:54 (11:15, 19:21, 14:12, 22:6)

Nitra zaskočila domáci Šamorín, keď po prvom polčase viedla o šesť bodov. Ešte do záverečnej desaťminútovky vstupovali nitrianske basketbalistky s vedením hoci už len o štyri body. Záverečné dejstvo však patrilo Šamorínu, ktorý dokázal otočiť duel a pripísať si dôležitú výhru do tabuľky. Z domáceho tímu sa v útoku najviac darilo Slezárikovej a Sujovej, ktoré si pripísali po 19 bodov. V drese hostí bola najlepšou strelkyňou Horvátová s 11 bodmi.

Basket.sk Autorské práva Basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.