Nitra porazila Bystricu, Good Angels vyhrali v Ružomberku, Poprad prehral s Čajkami

Publikované: 17.02.2018 Autor/Zdroj: Basket.sk Foto: Miroslav Slávik

BKM Junior UKF Nitra vs. BK ŠKP 08 Banská Bystrica (Foto: Miroslav Slávik)

V prvom dnešnom zápase Extraligy žien sa v rámci nadstavby o 5. – 8. miesto presadili domáce hráčky Nitry proti Banskej Bystrici 69:50.

Nitra od úvodu udávala tempo hry a rýchlo získala vedenie, polčas vyhrala 41:19. Bystričanky sa chytili až v tretej štvrtine, rozdiel v skóre stiahli o 10 bodov a do záverečnej časti hry sa šlo za stavu 49:37. Posledná štvrtina bola dlho vyrovnaná, Bystrici sa ale vyfaulovala Laura van Dalen a Nitra dokázala opäť natiahnuť rozdiel v skóre a zápas tak skončil 69:50 pre domáce.

Extraliga ženy, nadstavba 5. – 8. miesto:

BKM Junior UKF Nitra – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 69:50 (41:19)
Najviac bodov: Fehérová 15, Zentková 13, Svetlíková a Kubušová po 10 – Ozdincová 14, Matejčíková 12, Števulová 8.

Druhý zápas dnešného programu Extraligy žien sa hral v Ružomberku, v Koniarni privítali domáce majstra z Košíc. Prvá štvrtina bola vyrovnaná a domáci tím v nej uspel pomerom 23:22, v tej druhej si už Good Angels vytvorili 9 bodový náskok, polčas skončil 34:43. Druhý polčas začali opäť lepšie Košičanky a za tretiu desaťminútovku natiahli náskok na 17 bodov. Poslednú časť opäť pre seba uhrali hostky a konečný hvizd zaznel za stavu 54:78.

Piešťanské Čajky v Poprade na úvod síce inkasovali, ale ich sila sa rýchlo prejavila a zápas mali pod kontrolou. Na domácej strane výborne zahrali Lucie Kupčíková s Hadačovou, ktoré dosiahli po 15 bodov. Za hostky sa najvýraznejšie presadili Jenna Smith so 16 bodmi a Angelika Slamová s 15 bodmi.

Extraliga ženy, nadstavba 1. – 4. miesto:

MBK Ružomberok – Good Angels Košice 54:78 (34:43)
Najviac bodov: Walker-Kimbrough 21, Ellenberg-Wiley 11, Campbell 10 – Morris 23, Jurčenková 13, Páleníková 10.

BAM Poprad – Piešťanské Čajky 55:87 (31:55)
Najviac bodov: Hadačová a Kupčíková po 15, Ivančáková, Filičková a Drobná po 6 – Smith 16, Slamová 15, Páleníková 11.

Hlasy po zápase:

Martin Pospíšil, tréner Piešťanských Čajok: Pre nás bolo dôležité, aby sme mali zápas pod kontrolou a to sa nám podarilo. Poprad je vždy nepríjemný súper, ktorý má svoju energiu. Má mladé hráčky, plus po novom aj Luciu Kupčíkovú, o ktorú sa mohol vždy oprieť.

Angelika Slamová, hráčka Piešťanských Čajok: Bolo to ťažké, pretože sme dvanásť dní spolu nehrali. Vedeli sme, že to bude nepríjemný súper, navyše sa do Popradu vrátila Kupčíková, ktorá má svoje skúsenosti a bolo ťažké ju brániť. Zápas sme celkom zvládli, i keď v druhom polčase sme neboli veľmi koncentrované.

Milan Černický, tréner BAM Poprad: Začali sme slabšie v obrane, ale treba pochváliť Piešťany, ktoré mali vysokú úspešnosť streľby. V druhom polčase sme zmenili obranu na zónu, čo nám trochu pomohlo. Našou chybou bolo, že sme hrali príliš mäkko. Verím, že aj s príchodom Lucie Kupčíkovej bude náš tím časom ešte silnejší.

Lucia Kupčíková, hráčka BAM Poprad: Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Najmä v prvom polčase sme hrali veľmi zle v obrane a keď sme to neskôr zlepšili, už bolo neskoro. Som spokojná so svojim výkonom. Bolo to lepšie ako som očakávala, pretože na tréningoch som sa strácala kondične. Z vedenia Popradu ma už dlhšie lámali a keďže som mala viac voľna, tak som si povedala, že skúsim dievčatám pomôcť.