Good Angels uspeli v Koniarni, Čajky víťazne pod Tatrami

Publikované: 19.02.2018 Autor/Zdroj: Patrik Fotta Foto: mbkruzomberok.sk

MBK Ružomberok vs. Good Angels Košice, Shatori Monique Walker Kimbrough (20) (Foto: mbkruzomberok.sk)

V 3. kole nadstavbovej časti si basketbalistky Good Angels Košice priviezli domov na východ víťazstvo 78:54 nad Ružomberkom. Piešťanské Čajky si vďaka suverénnemu výkonu v prvom polčase poradili s Popradom 87:55 a v skupine o 5. – 8. miesto zdolala Nitra a domácej pôde Banskú Bystricu 69:50.

MBK Ružomberok – Good Angels Košice 54:78 (23:22, 11:21, 6:16, 14:19)

Úvodnú štvrtinu duelu medzi Ružomberkom a Košicami zvládli lepšie domáce basketbalistky, ktoré sa dostali do jednobodového náskoku. V ďalšom priebehu však zaúradoval žlto-modrý uragán, po ktorom si postupne košické basketbalistky vypracovali výraznejšie vedenie a to si udržali až do konca. Najviac bodov (23) zaznamenala hosťujúca Morrisová, z domáceho celku bola najlepšou strelkyňou Walker-Kimbroughová s 21 bodmi.

BAM Poprad – Piešťanské Čajky 55:87 (17:30, 14:25, 15:19, 9:13)

Vicemajster začal v súboji s Popradom od prvej štvrtiny ofenzívne. Čajky nastrieľali v úvodnom dejstve 30 bodov a v podobnom duchu pokračovali aj v druhej desaťminútovke. Po obrátke sa hra mierne vyrovnala hoci stále mali navrch Čajky. Smithová v drese hostí nastrieľala 16 bodov, z domácich zaznamenali po 15 bodov Hadačová a Kupčíková.

BKM Junior UKF Nitra – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 69:50 (25:12, 16:7, 8:18, 20:13)

V skupine o 5. – 8. miesto sa podarilo Nitre uhájiť domácu palubovku v dueli s Banskou Bystricou a vďaka víťazstvu sa dotiahnuť na piaty Šamorín. Nitrianske basketbalistky položili základ svojho úspechu v prvom polčase a hoci tretia štvrtina im nevyšla v záverečnom dejstve si opäť vypracovali pohodlný náskok. Hráčkou zápasu bola s 15-bodmi a 13-doskokmi domáca Fehérová, za Nitru zaznamenala 14 bodov Ozdincová.