Ružomberok prekvapil Piešťany, Šamorín potrápil majstra

Publikované: 22.03.2018 Autor/Zdroj: Patrik Fotta Foto: Laco Duračka

Piešťanské Čajky vs. MBK Ružomberok, Aaryn Deje Ellenberg-Wiley (3) (Foto: Laco Duračka)

V úvodných zápasoch semifinále ženskej najvyššej súťaže sa zrodilo prekvapenie v Piešťanoch, ktoré doma podľahli Ružomberku 62:70. Good Angels Košice si na vlastnej palubovke poradili so Šamorínom 55:43, ktorý však potrápil majstra viac ako sa očakávalo. V bojoch o 5. – 8. miesto uspeli Poprad nad Slovanom a Nitra s Banskou Bystricou.

SEMIFINÁLE

Good Angels Košice – ŠBK Šamorín 55:43 (12:18, 20:6, 13:10, 10:9), na zápasy 1:0

Majstra v úvodnej štvrtine zaskočili šamorínske basketbalistky, ktoré sa dostali do vedenia o šesť bodov. V druhej desaťminútovke ale predviedli domáce hráčky podstatne lepší výkon, čo sa prejavilo aj na skóre. V druhom polčase si už Košičanky svoj náskok len udržiavali. Najlepšou hráčkou zápasu bola s 10 bodmi a 8 doskokmi košická pivotka Jurčenková.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 62:70 (23:16, 7:22, 16:14, 16:18), na zápasy 0:1

Čajky začali semifinálovú sériu vydarenou prvou štvrtinou, no po nej nasledoval uragán Ružomberčaniek. Do polčasovej prestávky išli hosťujúce hráčky s náskokom ôsmych bodov. V druhom dejstve sa snažil vicemajster zápas nakloniť na svoju stranu no Ružomberok si už víťazstvo zobrať nenechal. Domáca Bartáková bola s 11 bodmi hráčkou zápasu.

O 5. – 8. MIESTO

BAM Poprad – BK Slovan Bratislava 69:49 (15:7, 16:15, 25:11, 13:16), na zápasy 1:0

Popradčanky sa ujali vedenia v sérii so Slovanom po hladkom víťazstve na domácej palubovke. O svojom triumfe rozhodli aj vďaka lepšej streľbe spoza trojkového oblúka, keď premenili sedem pokusov z diaľky, zatiaľ čo hosťujúce hráčky len tri. Navyše domáce boli výrazne lepšie aj na doskoku (50 – 31). Hráčkou zápasu bola s 19 bodmi a 8 doskokmi domáca Filičková.

BKM Junior UKF Nitra – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 69:56 (17:16, 19:9, 17:17, 16:14), na zápasy 1:0

Nitrianske basketbalistky odohrali s Banskou Bystricou vyrovnaný zápas, no vďaka lepšej druhej štvrtine sa napokon radovali z víťazstva. Hosťujúcim hráčkam sa nedarila streľba spod koša, ktorá bola spolu s obranným doskokom ich hlavným kameňom úrazu. O víťazstvo domácich sa najviac pričinila s 12 bodmi a 6 doskokmi Havranová.