Stará Turá zvládla oba víkendové zápasy a drží tretiu priečku

Publikované: 24.01.2023 Autor/Zdroj: basket.sk Foto: mbkstaratura.sk

MBK U23 Starí Turá vs. CBK U19 Košice, Alexandra Chovaníková (88) (Foto: mbkstaratura.sk)

Kvôli účasti mladých žien košických Young Angels na záverečnom turnaji o Slovenský pohár došlo k určitým posunom v programe spoločnej súťaže mladých žien a junioriek, jeden zápas 10. kola bol dokonca presunutý až na 1. február tohto roka.

O osem dní skôr si zápas 9. kola predohrali juniorky Young Angels Košice v Banskej Bystrici, proti mladým ženám miestnej Slávie ŠKP nastúpili v jedenásťčlennej zostave a domácim od úvodnej štvrtiny nedovolili myslieť na víťazstvo, keď ju vyhrali o 10 bodov. druhú vyhrali o 6 bodov a na polčasovú pauzu šli s pohodlným náskokom. V druhom polčase opäť uspeli v oboch desaťminútovkách a pripísali si výhru o 27 bodov. Najlepší výkon podala Hanka Jakubčeková, ktorá k 25 bodom pridala aj 8 doskokov, 4 získané lopty a 2 bloky.

V plánovaný deň sa v rámci 9. kola hrali dva duely, prvý v Starej Turej, kde mieste mladé ženy uvítali juniorky popradskej akadémie, zápas bol jednoznačne v rukách domácich, vyhrali každú štvrtinu a celý zápas nakoniec o 38 bodov. Až štyri ich hráčky sa strelecky dostali do dvojciferných čísel, najviac sa darilo bývalej hráčke Young Angels Saši Chovaníkovej s 18 bodmi, no veľmi kvalitne jej sekundovala aj Diana Uhlíková s 15 bodmi, 10 doskokmi, 6 získanými loptami a 1 blokom.

Druhým duelom v riadny hrací deň bol ten medzi mladými ženami AS Trenčín a juniorkami CBK Košice, úradovali v ňom Východniarky, ktoré prvú periódu vyhrali o 18 bodov a bolo „vymaľované“. Dve prostredné štvrtiny boli však vyrovnané, druhú vyhralo o bod hosťujúce CBK, tretiu tiež o bod domáce AS. Tá posledná bola opäť v rukách CBK, to ju vyhralo o 8bodov a celý duel o 26. Na nastrieľaných 20 bodov sa dostala v drese CBK Radoslava Nigutová, ktorá pridala aj 5 doskokov, 4 získané lopty a 2 asistencie.

V nedeľu bola na rade dohrávka, keďže U23-ka Young Angels hrala v sobotu zápas so Šamorínom o 5. priečku v Slovenskom pohári, tak si duel 9. kola presunula zo Soboty. Domáce mladé ženy Trnavy v podstate nemali nárok, jedná sa o veľmi mladučké družstvo a tak sa niet čo diviť, že o dve staršie hráčky posilneným kadetkám Košíc nedokázali vzdorovať. „Anjelky“ zvíťazili o 54 bodov, najviac bodov za ich tím zaznamenala Tara Rebejová (22) a Katarína Šedivá dosiahla double-double za 14 bodov a 13 doskokov, k čomu pridala 6 asistencií a 3 získané lopty, na domácej strane sa strelecky darilo Sáre Majerovej so 17 bodmi a Lenke Benovej so 16 bodmi, tá pridala aj 7 doskokov, 5 asisncií, 5 získaných lôpt a 1 blok.

Okrem dohrávky sa hrali aj ďalšie tri stretnutia 10. kola, trnavská Slávia si dala dvojzápas, po zápase s mladými ženami Košíc sa stretli pre zmenu s košickými juniorkami a to len dve hodiny po začiatku prvého duelu. A bodovo i rozdielom v skóre ho zvládli lepšie, aj keď ho tiež prehrali. Juniorky Young Angels vyhrali všetky štyri štvrtiny, postupne o 4, 3, 18 a 9 bodov, z čoho vzišiel konečný 34 bodový rozdiel v kontách oboch družstiev. V domácich radoch sa opúť strelecky darilo Sáre Majerove (17 bodov), ku ktorej sa tentoraz pridala Kristína Dzurová (13), na druhej strane hviezdila Emma Müllerová s 23 bodmi, k nej sa pridala 14-bodová Saskia Mačičáková.

Tretie nedeľné stretnutie sa odohralo v Starej Turej, kam prišlo košické CBK, domáce mladé ženy zvládli po Poprade aj druhý víkendový duel, aj keď tento bol oveľa tesnejší. prvú desaťminútovku domáce prehrali o bod a tú druhú dokonca o 5 bodov, hráčky klubu z košického sídliska Ťahanovce mohli veriť v úspech. Túto nádej im však v tretej časti hry domáce výrazne okresali, keďže pred poslednou štvrtinou otočili stav na 48:39. Záverečných desať minút bolo tom, či domáce dokážu ustáť tento zápas, pretože CBK sa darilo doťahovať. Dievčatá zo Starej Turej to nakoniec zvládli, síce len o dva body, ale pripísali si plný bodový zisk. Až dve Košičanky si pripísali doble-double, Natália Tomajková za 22 bodov a 14 doskokov a Lucia Škvareková za 12 bodov a 10 doskokov.

Posledný víkendový súboj sa hral v Trenčíne, kam vycestoval posledný tím tabuľky BAM Poprad. V zápase sa potvrdilo postavenie tímov, Poprad nedokázal získať dva body na pôde dovtedy ôsmeho tímu tabuľky aj napriek tomu, že prvý polčas dokázal vyhrať o 5 bodov. Už po tretej časti hry o 6 bodov prehrával a po konci hracej doby to bolo o 12 bodov v prospech domáceho AS.