S najvýraznejším víťazstvom MBK Stará Turá

Publikované: 08.03.2023 Autor/Zdroj: basket.sk Foto: fb MBK Stará Turá

MBK U23 Stará Turá vs. Slávia ŠKP U23 Banská Bystrica, Taušová (22) vs. Podhradská (6) (Foto: fb MBK Stará Turá)

V spoločnej súťaži mladých žien a junioriek sa uskutočnilo všetkých sedem duelov, „anjelské“ derby sa hralo už v stredu, predohrávka 16. kola medzi Trenčínom a Banskou Bystricou sa hrala v piatok a ostatné stretnutia podľa harmonogramu v sobotu a nedeľu.

Derby medzi družstvami Young Angels prinieslo v prvom polčase vyrovnaný zápas. V drese U23 sa presadzovala Šedivá, U19 v útoku ťahalo duo Jakubčeková, Majorošová. Obrany fungovali lepšie než útok na oboch stranách. Po zmene strán však hráčky U23 rýchlym prechodom do útoku trestali chyby súpera. Po šnúre 14:0, bol stav v 25.minúte 44:23 a bolo prakticky rozhodnuté. Napokon staršie „Anjelky“ vyhrali o 23 bodov.

V piatkovej predohrávke hostili trenčianske mladé ženy svoje rovesníčky zo Slávie ŠKP Banská Bystrica, hostky domácim bodovo ušli v druhej štvrtine, tú vyhrali o 10 bodov, v polčase tak viedli o 13. Druhú polovicu stretnutia síce o 4 body prehrali, no zaslúžene si z Trenčína odviezli výhru o 9 bodov.

Popradské juniorky sa v sobotu stretli s bratislavskými mladými ženami hrajúcimi v tíme Slovana a bol to zápas, kde sa skóre otáčalo zo strany na stranu. Začiatok mali lepší hostky (9:18), druhá časť patrila domácim (14:6), tretia zas Slovanistkám (13:17) a posledná Popradčankám (17:12), spravodlivo z toho vyplynulo predĺženie. To už si ale domáce nenechali ujsť a vyhrali ho aj s celým zápasom o 3 body.

Juniorský súboj sa odohral v sobotu v Košiciach, kde si pomerali sily domáci CBK a hosťujúci Klokani z Ivanky pri Dunaji. Prvú štvrtinu domáce zvládli výborne, vyhrali ju o 10 bodov a zdalo sa, že tento zápas je v ich rukách, no vo zvyšku duelu už len strácali. Po druhej štvrtine už boli vo vedení hostky a s prehľadom dotiahli zápas k víťazstvu o 12 bodov.

Po piatkovej výhre v Trenčíne cestovali Bystričanky do Starej Turej a vopred určite vedeli, že to bude ťažké, to sa aj potvrdilo, v úvodnej desaťminútovke získali domáce rozhodujúci 18-bodový náskok, ktorý už len po troške navyšovali do konečného hvizdu, v jeho čase bol rozdiel v skóre až 30 bodov.

Slovanu sa na Východnom Slovensku nedarilo ani v nedeľu, po tesnej prehre v Poprade utŕžil prehru aj v Košiciach proti CBK, tentoraz to jeho hráčky nedotiahli ani do predĺženia, aj keď to bol vyrovnaný duel. Napokon skončil domácou výhrou CBK o 8 bodov.

Poprad naopak po výhre nad Slovanom zdolal aj „Klokanky“ z Ivanky pri Dunaji, zápas mal v podstate jasný priebeh, v polčase domáce viedli o 19 bodov a hoci hostky v tretej časti niečo stiahli nakoniec podľahli Popradčankám o 17 bodov.