Ružomberok vyhral a pripojil sa k ostatným semifinalistom

Publikované: 19.03.2023 Autor/Zdroj: basket.sk Foto: Laco Duračka

MBK Ružomberok (Foto: Laco Duračka)

Aj Ružomberok zvládol svoju štvrťfinálovú úlohu už v priebehu dvoch zápasov a tak poznáme všetkých semifinalistov. Súperiace dvojice vytvoria Piešťanské Čajky s Young Angels Košice a Slávia Banská Bystrica s MBK Ružomberok.

Ružomberok dnes úradoval na podtatranskej pôde, v aréne Poprad zdolal domáce basketbalistky po vcelku vyrovnanejšom priebehu ako sa čakalo, ale stále dosť jednoznačnom z pohľadu víťazov. Liptáčky vyhrali v nad Popradčankami o 21 bodov. Strelecky sa predviedli opäť Svetlíková s Dovčíkovou a pridala sa k nim aj Alexandra Buknová.

Nováčik našej Niké Extraligy žien CBK Košice privítal vo svojom druhom play-off zápase v histórii Sláviu Banská Bystrica, a ako sa predpokladalo, síce sa snažil klásť odpor, ale nebolo mu to nič platné. Po akotak vyrovnanej prvej štvrtine sa hostky strelecky rozbehli a skončilo to o 75 bodov pre Sláviu, ktorá zaznamenala takmer 120 bodov.

V Banskej Bystrici sa zázraky tiež nediali, domáce UMB proti najväčšiemu favoritovi play-off veľa nevymysleli a od úvodných 2:0 už ťahali za kratší koniec. Za majstra bodovalo všetkých desať hráčok na súpiske a len štyri z nich sa nedostali na dvojciferný počet bodov. Čajky zaznamenali presnú 100-vku a vyhrali o 65 bodov.

Košická odveta medzi 4. a 5. tímom po nadstavbovej časti súťaže bola jednoznačne bohatšia na úspešné strely do koša, no v tomto duely 100-vka nepadla. Zato domáce Young Angels porazili svoje súperky zo Šamorína o 30 bodov, na čom mala najväčšiu zásluhu americká basketbalistka Deijah Blanks, ktorá zaznamenala 21 bodov.

Niké Extraliga ženy 2022/23, play-off, štvrťfinále – 2.zápasy

Nedeľa

BAM Poprad – MBK Ružomberok 46:67 (22:28)
BAM Poprad:Kmetoniová 8, Barillová 7, Drobná 5, Vyšňová 4, Paulechová 2 (Lysová 11, Tetemondová 7, Slivková 2, Rothová a Langová po 0), tréner: Milan Veverka.
MBK Ružomberok: Svetlíková 17, Buknová 11, Štefančová 9, Andělová 3, Hadačová 0 (Dovčíková 12, Urbanová 8, Michaličková 5, Jarošová 2), tréner: Juraj Suja.
TH: 8/15 – 11/12. Trojky: 4/15 – 8/27. Fauly: 16 – 18. Štvrtiny: 12:19, 10:9, 7:23, 17:16.
Rozhodovali: Karnay, Fanfara, Bullo.
Stav série: 0:2, postupuje MBK

ONLINE ŠTATISTIKY

Sobota

CBK Košice – Slávia Banská Bystrica 44:119 (20:53)
CBK Košice: Kašperanová 10, Lukačíková 9, Tomajková 6, Krištofová 3, Zahornacká 0 (Mrázová 5, Dzurová a Sunitrová po 4, Kostíková 3, Liashenko a Nigutová po 0), tréner: Vladimír Karnay.
Slávia Banská Bystrica: Sherrill 25, Hruščáková /14 doskokov/ a Pulliam po 17, Nofuente 8, Holíková 0 (Kollárová 18, Striešová 16, Kozáková 8 /11 doskokov/, Da Cruz 6, Grigerová a Van Dalen po 2), trénerka: Zuzana Žirková.
Rozhodovali: Kiss, Gacík, Životský.
Stav série: 0:2, postupuje Slávia

BK ŠK UMB Banská Bystrica – Piešťanské Čajky 35:100 (16:59)
BK ŠK UMB Banská Bystrica: Ďurjaková 12, Háberová 10, Kaliuzhna 6, Piperková 2, Mrváňová 0 (Luptáková 3, Šimčíková 2, Heliová a Turčanová po 0), trénerka: Andrea Izáková.
Piešťanské Čajky: James 17, Andélová a Mandič po 10, Juršenková 8, Mujovič 6 (Martišková 16, Chovaníková 12, Kraislová 10, Moravčíková 7, Valová 4), tréner: Peter Jankovič.
Rozhodovali: Sirocký, Donovalová, Višniarová.
Stav série: 0:2, postupujú Čajky

Hlasy po zápase:

Andrea Orlová, asistentka trénerky BK ŠK UMB Banská Bystrica: „Už pred začiatkom zápasu sme poznali kvalitu súpera, ktorú nám ukazoval počas celého zápasu. Do zápasu sme si dali niekoľko čiastkových cieľov, týkajúcich sa obrany, doskočených a stratených lôpt. Viaceré z nich sa nám podarilo dodržať, čo je určite veľkým pozitívom zápasu. Poznáme však aj svoje slabé stránky, na ktorých je potrebné do nasledujúcich zápasov zapracovať. Súperkám gratulujeme k výhre a našim dievčatám ďakujeme za snahu a energiu počas celého zápasu.“

Eliška Heliova, hráčka BK ŠK UMB Banská Bystrica: „Do dnešného zápasu sme nastúpili s viacerými cieľmi. Niektoré sme zvládli úspešne, no tie zvyšné sme kvôli chybám nedovŕšili. Čakajú nás najdôležitejšie zápasy v sezóne, na ktoré sa musíme koncentrovať a snažiť sa robiť čo najmenej chýb. Som rada, že som dostala od trénerky príležitosť a mohla som si zahrať po dlhšej zdravotnej pauze. Bol to úžasný pocit stáť po takej dobe na palubovke. Súperkám gratulujem a prajem im veľa úspechov.“

Anna Kaljuzhna, hráčka BK ŠK UMB Banská Bystrica: „Gratulujem súperovi k skvelému výkonu dnes .Je to pre nás príprava k ďalším podstatnejším zápasom, čo nás čakajú .Dnes sme napoly splnili ciele od trénerky ,máme stanovené pravidlá ku ďalším zápasom a budeme sa snažiť pristúpiť ku zápasom tak, aby sme opravili chyby, ktoré sme dnes mali. Máme šancu sa pobiť ešte o presadenie v druhej štvorke a zabojovať o vyššie umiestnenie ako minulý rok.“

Fotogaléria zo zápasu (autor: Ivan Golembiovský):

YOUNG ANGELS Košice – ŠBK Šamorín 89:59 (45:23)
YOUNG ANGELS Košice: Blanks 21, Mikovčáková 13, Kristlová 10 /10 doskokov/, Rodáková 8, Bohušová 6 (Šedivá a Dulovičová po 9, Majorošová 6, Plavnická 4), tréner: Radko Dvorščák.
ŠBK Šamorín: Sujová 16, Lüttmerdingová a Marcová po 13, Vargová 8, Bábiková 4 (Slama 5, Fenesová, Soóky a Lelkes po 0), tréner: Albert Diósi.
Rozhodovali: Karniš, Izák, Cibulka.
Stav série: 2:0, postupujú Young Angels

HIGHLIGHTY zo zápasov si môžete pozrieť na stránkach Níké TV.