Publikované: 11.01.2024 Autor/Zdroj: basket.sk Foto: Ivan Golembiovský

Slávia Banská Bystrica vs. BK ŠK UMB Banská Bystrica, Xenia Malaška (55) (Foto: Ivan Golembiovský)

Niké extraliga basketbalistiek mala dnes na programe jeden zápas.

Pod Urpínom sa hralo banskobystrické derby, v ktorom Slávia potvrdila úlohu favorita a mestského rivala z UMB zdolala presvedčivo 118:57.

Najlepšiu strelkyňou zápasu bola domáca Kseniya Malaška, autorka 21 bodov.

Slávia si vylepšila bilanciu na 11 výhier, 3 prehry, UMB to má po štvrtku 1–13.

Niké extraliga ženy 2023/24 – 14. kolo

Slávia Banská Bystrica – BK ŠK UMB Banská Bystrica 118:57 (60:35)
Najviac bodov: Malaška 21, Podhradská 14, Bura 12 – Háberová a Krajčírová po 15, Vyšná 8

ONLINE ŠTATISTIKY + VIDEO PRENOS

Fotogaléria zo zápasu (autor: Ivan Golembiovský):

Hlasy po zápase:

Zuzana Žirková, trénerka Slávie Banská Bystrica: „Náš prístup sa odrazil na skóre v obrane. Dali sme si nejaké limity, v druhom polčase sme ich dokázali splniť, ale tým, že sme meškali z prvého, sme to museli v druhom dohnať. Druhý polčas už vyzeral ako tak, ale zase nemáme štyridsať minút konzistentných. Ja viem, že sa možno ťažko koncentruje, ale iné zápasy nemáme. Máme budúci týždeň prípravný zápas a potom už ideme naostro. Preto musíme k takýmto zápasom pristúpiť inak. Tím UMB nám ale dnes bol dobrým súperom. Základná časť bola ako na hojdačke. Nie sme konzistentné, takže musíme s tým nejak zabojovať a verím, že sa do toho dostaneme. Angelika Slamová sa mi zatiaľ pozdáva, postupne sa potrebuje dostať do tempa, aj tie ďalšie zápasy budú trošku iné. Dostala šancu a ja verím, že ju využije. Je natoľko skúsená a pokiaľ jej to zdravotný stav dovolí, čo momentálne dovoľuje, tak verím, že bude prínosom.“

Natália Martišková, hráčka Slávie Banská Bystrica: „Padlo naozaj veľa bodov, do hry sa zapojili všetky naše hráčky, za to sme veľmi rady. Mladé baby ukázali, že vedia pracovať a odzrkadliť to v zápase. Takže sme rady za ich body a prínos do zápasu. Na to, koľko sme dostali bodov, nemám slová. Stále sa bavíme o tom istom, o tej komunikácii a obrannom aj útočnom doskoku. Keď si postrážime tieto veci, tak to hneď vyzerá inak. Základná časť bola pre nás ako na horskej dráhe, to z môjho pohľadu vystihuje naše výkony, emócie, tréningy či zmeny v tíme. Ale zvládli sme to, sme tu a verím, že silnejšie ako doteraz. Tešíme sa naozaj, že prichádza nadstavbová časť, že to bude vyrovnanejšie. Veríme, že si už zoberieme tie víťazstvá, po ktorých tak veľmi túžime.“

Kristýna Brabencová, hráčka Slávie Banská Bystrica: „Celý týždeň sme sa na tréningoch snažili zmeniť niečo v obrane a zahrať to aj dnes v zápase, ale stále tam boli nejaké kiksy. Stále nám prichádza niekto nový, takže to ide ťažšie, kým si to sadne. Ale myslím si, že sme na dobrej ceste a zlepšujeme sa. Snažíme sa čo najviac pripraviť na tie ďalšie zápasy, takže je možné, že niektoré z báb neboli hlavou tam, kde mali byť. To musíme zmeniť, lebo každý zápas je dôležitý. Ale od budúceho týždňa to bude úplne o niečom inom, takže dúfam, že to bude lepšie a budeme sa koncentrovať od začiatku až do konca. V základnej časti sme chceli určite vyhrať viac zápasov proti Ružomberku, proti Piešťanom sme chceli vyhrať aspoň jeden. Zatiaľ sa nám to nepodarilo, takže je to stále náš cieľ. Dúfam, že sa nám to podarí čo najskôr.“

Andrea Izáková, trénerka BK ŠK UMB Banská Bystrica: „Do zápasu sme vstúpili s vedomím, že súper vyvinie na nás celoplošný tlak a snažili sme sa na to pripraviť. V prvom polčase sa nám lepšie darilo s týmto tlakom vyrovnať a podarilo sa nám aj niekoľko jednoduchých akcií, ktoré sme úspešne zakončili. Nevyšla nám 3. štvrtina, kde sme urobili priveľa chýb práve pod tlakom a súper si už do konca zápasu postrážil výsledok. Gratulujem súperkám.“

Martina Dovčikova, hráčka BK ŠK UMB Banská Bystrica: „Pre mňa osobne to bol prvý zápas v tomto tíme a celkovo prvý zápas po dlhšej dobe, preto som sa snažila kontrolovať svoju hru a svoje pohyby, no zároveň som sa snažila so všetkých síl pomôcť družstvu, ako som vedela. Spravili sme chyby, ktoré takýto súper ako je Slávia dokáže veľmi dobre využiť. Samé sa často dostávame do situácii, ktoré sa dajú ťažko riešiť. Treba sa poučiť z týchto chýb a zostať s hlavou hore, pretože nás teraz čakajú pre nás najdôležitejšie zápasy, ktoré ideme vyhrať. Som rada, že sme tento zápas dotiahli do konca spolu s babami, nič sa nedeje a ideme ďalej pracovať na veciach, ktoré potrebujeme zlepšiť a hlavne vyhrať nasledujúci zápas.“

Paula Vyšná, hráčka BK ŠK UMB Banská Bystrica: „Myslím si, že aj keď sme prehrali vysokým rozdielom, náš herný výkon sa zlepšuje. Súperovi ako je Slavia sme dali 57 bodov, čo hodnotím veľmi pozitívne. Stále však robíme veľa chýb, čo sa ukázalo aj na vysokom počte strát, z ktorých nám súperky dávali ľahké koše. Do ďalšej časti súťaže si musíme dávať na takéto chyby pozor a verím, že v zápasoch proti hrateľnejším súperom budeme úspešné.“