Ráznym krokom za vysokým víťazstvom

Publikované: 16.10.2014 Autor/Zdroj: Marek Grondžel Foto: Ľubka Ištonová

Menej ako 26 hodín po náročnej ceste z ešte náročnejšieho turnaja v ruskom Jekaterinburgu sa basketbalistky Good Angels Košice predstavili v ďalšom súboji. Ťažkých a zvučnými menami nabitých súperov Nadežda Orenburg, resp. Sparta&K Moskovská oblasť v zápase 2. kola Extraligy SR vymenili za nováčika súťaže z Banskej Bystrice, proti ktorému bez problémov dokázali potvrdiť úlohu favorita.

GOOD ANGELS Košice – ŠKP 08 Banská Bystrica 106:39 (24:4, 47:17, 77:32)

Good Angels: Krivačevič 18, Žirková 11, Bär 10, Minčíková 8, Hruščáková 6 /9 doskokov/ (Fikiel 17, Kiššová 16, Zietara 14, Bálintová 6). Tréner: M. Kováčik

ŠKP 08: Ondrejková 9, Piperková 7, Urbániová 6, Striešová 5, Števulová 2 (Matušková 6, Mištinová 4, Matejčíková, Vaváková a Horecká 0). Tréner: M. Michálik

TH: 23/24 – 7/10, fauly: 11 – 16, trojky: 1/7 – 2/17, rozhodcovia: I. Pipíška, L. Bartoš a R. Sirocký, diváci: 350, štvrtiny: 24:4, 23:13, 30:15, 29:7

Majster o svojom triumfe rozhodol už v prvej štvrtine. V priebehu úvodných troch minút síce tím spod Urpína zaznamenal štyri body (8:4), no v ďalších ôsmich minútach ani jeden (26:4) a bolo vymaľované. Bodový rozdiel však mladučké Bystričanky zbavil zbytočnej ostýchavosti a rešpektu, čo sa do konca prvého polčasu prejavilo aj na ich zlepšenej streleckej muške.

„Žlto-modré“ si však hrali svoj zápas. Hrali síce „na pol plynu“, ale keďže kvalitatívne súpera prevýšili po všetkých stránkach, tak o ich víťazstve nebolo najmenších pochýb. Aj v druhom zápase extraligovej sezóny 2014/15 pokorili stobodovú hranicu – jej premožiteľkou sa tentoraz stala Tijana Krivačevič a rozdiel skóre na konečných 67 bodov pečatila Žofia Hruščáková.

Program najbližších zápasov basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:

18. 10. 2014 (sobota): Good Angels – Cassovia Košice (Infiniti aréna, 18.00 hod.)
22. 10. 2014 (streda): Slovan Bratislava – Good Angels (Dom Športu, 18.00 hod.)
25. 10. 2014 (sobota): Good Angels – ŠBK Šamorín (Infiniti aréna, 18.00 hod.)
29. 10. 2014 (streda): Piešťanské Čajky – Good Angels (Gym. P. D. Coubertina, 18.00 hod.)