Skutočne vydarený zápas

Publikované: 26.10.2014 Autor/Zdroj: Marek Grondžel

Pred súbojom piateho extraligového kola medzi basketbalistkami Good Angels Košice a Šamorína sa všeobecne očakával triumf úradujúceho majstra, no otáznik visel nad tým, či sa tím z juhu Slovenska nepokúsi favorita zaskočiť a v priebehu týždňa zabojovať o skalp aj druhého účastníkova vlaňajšieho finále. Obhajca titulu však takýto scenár rázne odmietol a napokon až nečakane hladko zvíťazil.

GOOD ANGELS Košice – ŠBK Šamorín 101:39 (28:9, 51:13, 77:28)

Good Angels: Jones 15, Krivačevič 14 /8 doskokov/, Bär 9, Bálintová 7, Phillips 5 (Fikiel 22 /8 doskokov/, Zietara 17, Kiššová 10, Minčíková 2. Tréner: M. Kováčik

Šamorín: Vyňuchalová 13 /8 doskokov/, Slamová 8, Holmqvist 5, Mračnová 4, Ozdincová 3 (Beynnon 5, K. Lelkes 1, Mračková, Csóková a Košíková 0). Tréner: S. Onuška

TH: 13/17 – 13/20, fauly: 18 – 18, 5 faulov: 30. min. R. Bär – 32. min. E. Beynnon, trojky: 4/8 – 2/15, rozhodcovia: P. Fuska, T. Holländer a J. Špirka, štvrtiny: 28:9, 23:4, 26:15, 24:11

Hráčky Good Angels odohrali vynikajúci zápas a vo vysokej koncentrácii udržali svoj výkon prakticky počas celého duelu a to i napriek tomu, že o víťazstve rozhodli v priebehu otváracej desaťminútovky. Už po úvodných piatich minútach viedli dvojciferným rozdielom (18:6) a pol minúty pred prvou prestávkou náskok zdvojnásobili (27:7).

Druhá štvrtina na obraze hry nepriniesla ani najmenšiu zmenu. „Žlto-modré“ produkovali povestnú „svoju hru“ a aj napriek narastajúcemu rozdielu skóre nedarovali hosťujúcim hráčkam milimeter priestoru na palubovke. Predovšetkým defenzíva bola vedená vo vysoko agresívnom tempe a zakončovateľky Šamorína boli doslova bezzubé.

Po prvom polčase (51:13) bolo o víťazovi súboja rozhodnuté, ale Košičanky nepoľavili. Samozrejme, v defenzíve už nasadenie nebolo nasadenie tak vysoké, ako pred obrátkou, ale ofenzíva hostiteliek dokázala trestať aj to najmenšie zaváhanie zakríknuto a nevýrazne hrajúceho súpera. Ten už v tej chvíli mohol tušiť, že sa debaklu nevyhne, no nedokázal nájsť silu na odpor.

Bezradnosť Šamorínčaniek bola v niektorých momentoch najvýraznejším prvkom ich hry a záverečný klaksón bol pre ne v podstate vykúpením. Ešte pred ním však nedokázali zabrániť „stovke“ v ich koši, o ktorú sa postarala najlepšia strelkyňa zápasu Katharina Fikiel, ktorá k 22 bodom pridala ešte 8 doskokov a 100 percentnú streľbu z hry (7/7) pokazila jednou nepremenenou „šestkou“ (8/9).

Program najbližších zápasov basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
29. 10. 2014 (streda): Piešťanské Čajky – Good Angels (Gym. P. D. Coubertina, 18.00 hod.)
1. 11. 2014 (sobota): Good Angels – MBK Ružomberok (Steel aréna, 18.00 hod.)
5. 11. 2014 (streda): Good Angels – Wislav Krakov (Steel aréna, 18.00 hod.)
9. 11. 2014 (nedeľa): Spišská Nová Ves – Good Angels (Mestská športová hala, 16.00 hod.)
12. 11. 2014 (streda): Galatasaray Istanbul – Good Angels (19.00 hod.)
15. 11. 2014 (sobota): Banská Bystrica – Good Angels (ŠH Štiavničky, 15.00 hod.)
19. 11. 2014 (streda): Good Angels – Lattes Montpellier (Steel aréna, 18.00 hod.)
21. 11. 2014 (piatok): Cassovia Košice – Good Angels (SOŠŽ Palackého ul., 16.45 hod.)
26. 11. 2014 (streda): Good Angels – Dynamo Kursk (Steel aréna, 18.00 hod.)
29. 11. 2014 (sobota): Good Angels – Slovan Bratislava (Infiniti aréna, 18.00 hod.)