Šláger ako remeň

Publikované: 29.10.2014 Autor/Zdroj: Marek Grondžel

Duel basketbalistiek Good Angels Košice s hráčkami Piešťanských Čajok bol súbojom posledných dvoch tímov, ktoré v doterajšom priebehu ešte neokúsili trpkosť prehry a aj preto si vyslúžil „visačku“ šláger 6. kola. Ako sa napokon ukázalo, tak označeniu neostal zápas nič dlžný a po dramatickom priebehu musel úradujúci majster na Považí o víťazstvo tuho zabojovať.

Piešťanské Čajky – GOOD ANGELS Košice 61:66 (23:21, 31:38, 47:50)

Čajky: Tatham 25 /8 doskokov/, Stehlíková 16 /7 doskokov/, Krč-Turbová 11, Páleníková 3, Bartoňová 1 (Bartánusová a Dudášová po 2, Felixová 1). Tréner: M. Pospíšil

Good Angels: Krivačevič 15, Zietara 14, Phillips a Bär po 8, Jones 6 (Kiššová 6, Fikiel 5, Bálintová 4, Minčíková 0).Tréner: M. Kováčik

TH: 17/24 – 11/14, fauly: 16 – 26, trojky: 2/15 – 3/14, rozhodcovia: Z. Tomašovič, R. lamoš, S. Bara, diváci: 270, štvrtiny: 23:21, 8:17, 16:12, 14:16

Prvá štvrtina priniesla nápor domáceho družstva, ktorý sa aj vzhľadom na jeho výsledky z predošlých kôl dal očakávať. Aktivita hostiteliek dala „žlto-modrým“ poriadne zabrať a kormidelníci Maroš Kováčik s Petrom Jankovičom museli intenzívne hľadať účinnú protizbraň, ako pristrihnúť súperove, krídla, ktoré mu rástli každým košom.

Z tohto pohľadu boli najúspešnejší v rozpätí 9. až 17. minúty, keď ich zverenkyne začali v defenzíve produkovať požadovanú hru a z výsledku 17:22 otočili na 36:28. Na dvojciferný bodový rozdiel však Košičanky nedosiahli, pretože Piešťanky sa dokázali otriasť a znížili na 36:31 z pohľadu hráčok Good Angels. Tie síce polčasový triumf 38:31 ubránili, no pred druhou polovicou bol duel stále otvorený.

Ani po zmene strán sa obhajca titulu nedokázal dostať k „svojej hre“, nevyvaroval sa zbytočným chybám a celkovo nebol vo svojej koži. Na začiatku 28. minúty prišiel aj o tesný náskok, keď domáca Tatham trojkou vyrovnala na 44:44, no zásluhou trojky Tijany Krivačevič mal tím Good Angels pred rozhodujúcim dejstvom tri body k dobru (50:47).

Aj o tento náskok „euroligista“ prišiel, no za stavu 50:51 prišli chvíle Magdy Zietara. Tá najskôr „trojkou s faulom“ zariadila odskok „žlto-modrých“ opäť na tri body, následne pridala ďalšie dva koše a v 34. minúte viedli Košice v Piešťanoch 60:51. O ďalšie dve minúty sa Čajky dotiahli na rozdiel 4 bodov (60:56) a bolo jasné, že finiš súboja sa bude odohrávať na ostrí noža.

Na začiatku 38. minúty kanadská legionárka v službách obhajcu bronzu Tatham „košom s faulom“ ukrojila z manka domácich ďalší bod (64:61) a 85-sekúnd pred koncom 4. štvrtiny mali Piešťany po strate Good Angels zarobené na ďalšie body. Tie však neprišli a o šance na cenný skalp hostiteľky definitívne pripravila dvomi premenenými „šestkami“ Romy Bär.