Čajky potrápili favorita

Piešťanské Čajky – Good Angels Košice 61:66 (23:21, 31:38, 47:50)

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 11, Stehlíková 16, Bartoňová 1, Páleníková 3, Tatham 25 (Bartánusová 2, Felixová 1, Dudášová 2). Tréner: M. Pospíšil.

Good Angels Košice: Phillips 8, Bär 8, Krivačevič 15, Zietara 14, Jones 6 (Minčíková, Kiššová 6, Bálintová 4, Fikiel 5). Tréner: M. Kováčik.

TH: 24/17 – 14/11. FAULY: 16 – 26, TCH: – TROJKY: 2 – 3. 450 divákov. Rozhodovali: Tomašovič, Lamoš, Bara. Pozorovateľ: Koller ŠTVRTINY: 23:21, 8:17, 16:12, 14:16).

Domáce hráčky začali zápas bez rešpektu a v úvode išli do vedenia 7:2, hostky však rýchlo vyrovnali hru a stav bol razom 9:14, Čajky však stále výborne čítali hru súpera a po prvej štvrtine viedli minimálnym rozdielom 23:21. V druhej štvrtine hostky potrestali každú chybičku domácich a do šatní odchádzali so 7 bodovým vedením.

V tretej štvrtine sa Čajky opäť sústredili na obranu a po dobrých momentoch vyrovnali na 44:44. Hral sa výborný basketbal a do poslednej štvrtiny išli hostky s 3 bodovým náskokom. Čajky ešte raz stav zrovnali na 51:51, no následne prišla rozhodujúca šnúra 10 bodov hostiek, ktorou upravili na 51:60.

V záverečných minútach sa domáce hráčky dokázali hostkám priblížiť len na 4 body, no i tak predviedli výborný výkon, ktorý diváci odmenili potleskom i mexickými vlnami. Good Angels zvíťazili zaslúžene a po prvýkrát v tejto extraligovej sezóne museli bojovať do konca zápasu o víťazstvo.

Priebeh: 12:11, 23:21, 26:30, 31:38, 38:44, 47:50, 53:60, 61:66.