Ruži stačilo na víťazstvo 61 bodov

Pod Urpínom sa čakalo jednoznačné víťazstvo Ružomberka. Zverenky Juraja Suju dokázali zápas vyhrať len po zlepšenom výkone v druhom polčase.

Ani jednu štvrtinu neprehrali, no po desiatich minútach viedli len o dva body. MBK Ružomberok nastúpil v Banskej Bystrici s jasným cieľom zvíťaziť, no cesta za výhrou bola tŕnistejšia, ako sa očakávalo. Druhú štvrtinu dokonca domáce uhrali na remízu 20:20 a po polčase tak prehrávali len o dva body.

Prečítajte si celý článok na oficiálnej stránke klubu…

Povedali po zápase

Miloslav Michálik, tréner ŠKP 08 Banská Bystrica: „V prvých troch štvrtinách sme podali výkon, aký budem očakávať od dievčat. Prejavila sa tam naša dravosť, odhodlanie i túžba. Bola tam agresivita, aj rýchlosť. Všetci mohli vidieť, že máme mladé a perspektívne družstvo. Štvrtá štvrtina nám nevyšla. Ťažko povedať dôvody, vidieť, že toto je extraliga a je prvá liga, možno už ubudla sila, absentovala prieniková hra, mali sme málo streleckých pokusov. V poslednej desaťminútovke potrebujete aj skúsenosti, ktoré iba zbierame. Vo všeobecnosti som spokojný s poslednými dvoma zápasmi, teda aj v Piešťanoch i teraz s Ružomberkom. Boli v nich nepochybne pozitíva.“

Natália Jelenčíková, hráčka BK ŠKP 08 Banská Bystrica: „Do zápasu sme išli s odhodlaním a chceli sme ukázať, že dokážeme potrápiť aj družstvo ako je Ružomberok. Viem, že každá hráčka nastupovala s tým, že nechá srdce na palubovke a vydá zo seba všetko. Začiatok zápasu začal podľa nášho plánu a ukázali sme, že sme mladé a dravé družstvo. Myslím, že väčšina ľudí nás odpisovalo ešte pred začiatkom zápasu, no presvedčili sme ich že vieme bojovať a hrať srdcom. Osobne si myslím e richly a dravý basket nám veľmi pristine a v tomto zápase sme ho ukázali. Ako tím sa posúvame stale o krok vyššie. Celkovo zápas hodnotím veľmi pozitívne aj keď sme sa znovu nevyhli slabším chvíľkam. Každá chyba je ale dôkazom že sa človek snaží. Dôležité je, že v tomto stretnutí bolo tých lepších chvíľ viac. Nakoniec chcem poďakovať v mene celého tímu všetkým fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť na náš prvý domáci zápas. Ďakujeme!“

Juraj Suja, tréner MBK Ružomberok: „Som spokojný, že si nesieme z Banskej Bystrice víťazstvo. Zápasy s papierovo slabšími súpermi bývajú vždy ťažšie a domáce hrali hlavne v prvom polčase dobre. My naopak pod svoje možnosti. Nešlo nám to, neboli sme hlavne mentálne pripravení. V druhom sme sa zlepšili a išli sme do vedenia o dvadsať bodov a potom už iba kontrolovali vývoj stretnutia. Banská Bystrica určite ešte vytrápi súperov a isto vyhrá nejaký zápas doma. Hrali naozaj dobre domáce dievčatá a som rád i tomu, že na palubovke behali iba samé Slovenky. Diváci videli dobrý basketbal, dorazili do haly v hojnom počte a určite si prišli na svoje.“

Veronika Remenárová, MBK Ružomberok: „Vstup do zápasu ako aj celý prvý polčas nám nevyšiel zrovna podľa našich predstáv. Dlho sme hrali s Bystricou vyrovnanú partiu. V druhom polčase sa nám už darilo viacej, zabrali sme hlavne v obrane a vďaka tomu sme sa dokázali odtrhnúť od súpera na vyšší bodový rozdiel. Tento náskok nám nakoniec pomohol dotiahnúť zápas do víťazného konca.“