Strelecký koncert ´žlto-modrých´

Publikované: 30.11.2014 Autor/Zdroj: Marek Grondžel

Súboj 11. kola Extraligy basketbalistiek síce v Infiniti aréne prekvapenie na úkor domáceho tímu Good Angels Košice, no diváci, ktorí sa prišli pozrieť na súpera, ktorý nemal ambíciu hostiteľkám „zavariť“, rozhodne nebol nezaujímavý. O jeho osude bolo síce expresne rozhodnuté, ale hráčky oboch družstiev bavili fanúšikov až do konca.

GOOD ANGELS Košice – BK Slovan Bratislava 114:51 (28:12, 51:22, 83:42)

Good Angels: Bálintová 16 /11 asistencií/, Minčíková 13 /10 asistencií/, Bär 11, Fikiel 8, Jones 6 (Hruščáková 28 /9 doskokov/, Janoščíková /7 doskokov/, Krivačevič /6 doskokov/ a Kiššová po 10, Phillips 2). Tréner: M. Kováčik

Slovan: Hujsiová 19 /5 trojok a 10 doskokov/, Riecka 16 /3 trojky/, Marcová, Križmová a Zarevúcka 0 (Kalafutová 7, Kučerková 4, Turzáková 3, Pribulová 2, Dulová a Horonyová 0). Tréner: D. Rakočevič

TH: 17/23 – 8/15, fauly: 20 – 23, trojky: 1/10 – 9/22, rozhodcovia: A. Šarišský, T. Kiss a V. Karnay, diváci: 250, štvrtiny: 28:12, 23:10, 32:20, 31:9

O dramatickosť prišlo stretnutie už na začiatku 3. minúty, keď domáca Romy Bär zvyšovala už na 11:0 a zľaknuto pôsobiace hráčky „belasých“ musel prebrať ich kormidelník Danilo Rakočevič. Dá sa povedať, že bol úspešný a to aj napriek tomu, že v polovici 8. minúty Barbora Bálintový zvyšovala už na 26:6.

To už mali Bratislavčanky na konte prvé úspešné trojkové pokusy, ktorými sa v sobotu podvečer v metropole východu doslova zabávali. Do konca prvého polčasu spoza oblúka namierili desaťkrát a štyri strely poslali do koša. Rozhodne najaktívnejšou a aj najúspešnejšou v tomto smere bola Sandra Hujsiová, ktorá skórovala z polovice poltucta pokusov.

Po obrátke sa zápas zmenil na streleckú exhibíciu, ktorá v tretej desaťminútovke priniesla 52 bodov. Na strane hostiteliek sa pri prekonávaní dvojcifernej bodovej hranici k Žofii Hruščákovej postupne pridalo ďalších šesť spoluhráčok, v tíme hostí sa „trojkárskym“ vzorom Sandry Hujsiovej nechala inšpirovať aj Alexandra Riecka so striedajúcou Nikolou Turzákovou.

V záverečnom dejstve dokázali „žlto-modré“ svoje basketbalové majstrovstvo, ktoré sa prejavilo tak v defenzíve (Slovanistkám dovolili zaznamenať len 9 bodov), ako aj v útoku. Do konca duelu zaznamenali Košičanky 31 bodov a „stovku“ pokorili už 4-a pol minúty pred koncom, keď na priebežných 100:49 „košom s faulom“ zvyšovala rozohrávačka Good Angels Barbora Bálintová.