Publikované: 07.12.2014 Autor/Zdroj: Miloš Drgoň

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 79:50 (21:14, 41:20, 62:34)

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 9, Stehlíková 8, Bartoňová 5, Páleníková T. 7, Tatham 25 (Bartánusová 6, Felixová 8, Dudášová 6, Zentková 5, Balážová). Tréner: M. Pospíšil.

MBK Ružomberok: Remenárová 6, Lazárová 16, Baburová D., Kmeťová 14, Letková 5 (Hadačová 2, Nagyová 5, Baburová A. 2). Tréner: Suja J.

TH: 19/16 – 12/9. FAULY: 18 – 22, TCH: 5. Stehlíková, 5.OCH: 30. Baburová D. TROJKY: 3 – 3. 350 divákov. Rozhodovali: Tomašovič, Turčin, Lamoš. Pozorovateľ: Hlinka ŠTVRTINY: 21:14, 20:6, 21:14, 17:16).

Úvodné minúty naznačovali, že to bude skôr boj ako pekný basketbal. V 5.minúte bol stav 7:7, o 2 minúty neskôr 12:12. Záverečné minúty 1. štvrtiny zvládli lepšie Čajky a v druhej štvrtine pokračovali v kvalitnej obrane, ktorá im zabezpečila až 21 bodový náskok.

Druhý polčas začali domáce hráčky koncentrovane a po šnúre 12 bodov upravili až na rozdiel 33 bodov 53:20. Od tohto momentu sa zápas už dohrával, a hoci sa hostky snažili, nedokázali výrazne znížiť náskok domácich.

Priebeh: 7:7, 21:14, 30:16, 41:20, 55:28, 62:34, 73:41, 79:50.