Publikované: 14.12.2014 Autor/Zdroj: Oliver Buza

Sp. Nová Ves – Ružomberok 55 : 68 (15 : 15,34 : 29, 46 : 51)

Rücon: Gladková 18, Palušná 16, Bogičevičová 8, Beňušková 3, Feketeová 0 (Lásková 5, Slimáková 2, Stašová 2, Bučáková 1)Tréner : D.Demečko

MBK: Kmeťová 18, Lazárová 15, A. Baburová a Letková 6, D. Baburová 4 (Remenárová 8, Nagyová 7, Černáková a Hadačová 2) Tréner : J.Suja

TH : 20/16 – 20/16, Fauly : 20 – 25 5.faulov : 37. Gladková – 31. Letková 33. A. Baburová Trojky : 3 – 2 Diváci : 500, Rozhodcovia : Brziak, T.Lukáč, Kiss Štvrtiny : 15 : 15, 19 : 14, 12 : 22, 9 : 17

Dôležitý zápas o tretie miesto začali lepšie hostky, ktoré rýchlo viedli 6 –0. Spišiačky však následne vyrovnali hru i skóre a tak prvá štvrtina skončila patovo 15 – 15. Hneď na začiatku tej druhej sa domácim podaril vďaka dvom trojkám Bogičevičovej mierny bodový trhák (21 – 15), no „Ruža“ nedovolila Rüconu bodovo „odísť“ a tak si domáce viedli do šatne 5 – bodový náskok 34 – 29. Tretia desaťminútovka Spišiačkam vôbec nevyšla. Vďaka pohyblivej Nagyovej Ružomberčanky expresne zlikvidovali polčasové manko, a strelecky disponovaná Kmeťová im aj vďaka laxnej obrane domácich zabezpečila pred poslednou desaťminútovkou priaznivý stav 51 – 46. Ten Ružomberok umnou hrou navyšoval a 6 minút pred koncom viedol rozhodujúcim 12 – bodovým rozdielom 60 – 48, ktorý rozglejené domáce už nedokázali zlikvidovať. Na definitívne potvrdenie štvrtej priečky tak budú musieť zabrať v posledných dvoch zápasoch na Slovane. Naň však z minulého ročníka veru nemajú najlepšie spomienky.

Regína Palušná (pivotka Sp. Novej Vsi): „Veľmi sa hanbím za to, čo sme predvádzali v druhom polčase, neviem na to nájsť ani publikovateľné slová. Niektoré dievčatá si mysleli, že sa hrá dať jedna proti všetkým, ale basketbal je kolektívny šport a takto to nefunguje. V prvom polčase sme dodržiavali, to čo nám tréner povedal a viedli sme o 5 bodov, no v druhej časti prišla obranná katastrofa, absolútne nerešpektovanie trénerových pokynov a preto to dopadlo tak, ako to dopadlo. Ružomberku blahoželám k víťazstvu, no som presvedčená, že sme si to prehrali samé.“

Juraj Suja (tréner Ružomberka): „Spolu s dievčatami sme v polčase zareagovali na vývoj zápase. V prvom polčase sme chceli niečo hrať, ale nebolo nám to dovolené, tak sme museli počas prestávky zmeniť niektoré veci a vyšlo to. Dali sme do toho taktickú vyzretosť a disciplínu, podstatne sme zlepšili obranu a to rozhodlo, že sme napokon triumfovali. Poslali sme do hry nášho žolíka Černákovú, ktorá nehrala 10 mesiacov a dnes podala skvelý výkon a aj ona nám pomohla k nášmu víťazstvu. Nám veľmi nevyhovuje hra piatich, proti piatim, pretože máme výškový deficit a tak to musíme nahrádzať rýchlosťou, čo na domáce v druhom polčase platilo. Navyše sme vyhrali na doskoku a to nám veľmi pomohlo.“