Zvládnutý šláger a víťazná domáca rozlúčka

Publikované: 15.12.2014 Autor/Zdroj: Marek Grondžel

Basketbalistkám Good Angels Košice sa záverečný duel pred vlastnými fanúšikmi skutočne vydaril. Piešťanské Čajky sa síce hotovali nášho úradujúceho šampióna potrápiť (čo sa im aj do značnej miery podarilo) a zabojovať o jeho skalp. To druhé však hráčky jedenásťnásobného slovenského šampióna nepripustili a aj naďalej sú jediným nezdolaným extraligistom v tejto sezóne.

GOOD ANGELS Košice – Piešťanské Čajky 79:47 (17:16, 39:29, 53:38)

Good Angels: Krivačevič 16, Žirková 15, Hruščáková 8, Bálintová 5, Kiššová 4(Bär 12, Jones 10, Zietara 9, Jánoščíková 0). Tréner: M. Kováčik (od 16. min. družstvo viedol P. Jankovič)

Piešťany: Bartoňová 13 /10 doskokov/, Krč-Turbová 10, Tatham 5, Bartánusová a Stehlíková po 4 (Dudášová a T. Páleníková po 5, Felixová 1, Zentková 0). Tréner: M. Pospíšil

TH: 25/30 – 11/16, fauly: 21 – 27, 5 faulov: 31. min. R. Stehlíková (Piešťanské Čajky), technické chyby: 16. min. M. Kováčik (hlavný tréner Good Angels) – 19. min. lavička Piešťanských Čajok, vylúčenie: 16. min. M. Kováčik (po 2. Technickej chybe), trojky: 6/14 – 2/12, rozhodcovia: Z. Tomašovič, P. Fuska a A. Šarišský, diváci: 1500, štvrtiny: 17:16, 22:13, 14:9, 26:9

Prvá polovica súboja bola pravým bojom o každú jednu loptu. Oba tímy sa koncentrovali najmä na defenzívu a súperovi nedarovali ani centimeter zadarmo. Hosťujúcemu družstvu sa vydaril úsek v 7. minúte, keď po zásahoch Tamary Tathamovej, Romany Stehlíkovej a „koši s faulom“ v podaní Nikoly Dudášovej pripravili hostiteľky o najtesnejší náskok (11:9) a odskočili mu na päť bodov (11:16).

Ešte do konca prvej štvrtiny sa však „žlto-modré dokázali vrátiť do vedenia, ktoré zásluhou kvalitnej hry v obrane dokázali do konca druhej štvrtiny postupne navýšiť na desať bodov (39:29). Tempo duelu však výrazne utrpelo prístupom trojice arbitrov, ktorí v tejto fáze stretnutia rozdali tri technické chyby a vylúčili hlavného kouča domáceho družstva Maroša Kováčika.

Po obrátke sa oba tímy snažili vrátiť k basketbalu a v priebehu úvodnej štvorminútovky boli v tomto smere úspešnejšie hráčky Piešťan, ktoré polčasové manko znížili o polovicu (41:36). Košičanky sa však dokázali vrátiť k „svojej hre“, v defenzíve opäť zabrali naplno, pridali aj niekoľko dôležitých košov a do záverečného dejstva vstupovali s 15-bodovým náskokom (53:38).

V polovici druhej minúty štvrtej štvrtiny už celok Good Angels viedol rozdielom 20 bodov a v tej chvíli bolo o osude stretnutia rozhodnuté v zostávajúcich minútach už len kontroloval priebeh duelu. Víťazstvom 79:47 si, bez ohľadu na výsledok súboja v Ružomberku, „žlto-modré“ zabezpečili víťazstvo v základnej časti a prvé miesto, z ktorého vstúpia do novoročnej extraligovej nadstavby.