Publikované: 17.01.2015 Autor/Zdroj: Miloš Drgoň

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 69:66 (17:18, 32:35, 50:51)

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 13, Stehlíková 14, Bartoňová 9, Bartánusová 2, Tatham 15 (Páleníková T. 2, Felixová 5, Dudášová, Zentková, Páleníková M. 9). Tréner: M. Pospíšil.

MBK Ružomberok: Lazárová 13, Baburová D. 17, Kmeťová 5, Letková 5, Baburová A. 9 (Remenárová 9, Černáková 2, Nagyová 6). Tréner: Suja J.

TH: 27/19 – 24/21. FAULY: 23 – 23, TCH: 25. Pospíšil, 5.OCH: – TROJKY: 4 – 3. 350 divákov. Rozhodovali: Pipíška, Lamoš, Hollander. Pozorovateľ: Koller ŠTVRTINY: 17:18, 15:17, 18:16, 19:15).

Už úvodné minúty ukázali, že zápas nebude jednoznačnou záležitosťou ani jedného družstva. Čajky išli do 5 bodového vedenia 15:10, následne hostky otočili na 15:18. V úvode druhej štvrtiny Ružomberok zvýšil 10 bodovou šnúrou na 19:29, no domáce rovnakou šnúrou vyrovnali na 29:29. Do šatní odchádzali s miernym náskokom hostky.

V tretej štvrtine pokračovali obe družstvá v dobrej hre, či v útoku alebo v obrane. Domáce odskočili na 5 bodov 48:43, no hostky stále bojovali a do poslednej štvrtiny išli s 3 bodovým náskokom. Posledná štvrtina však patrila domácim, keď v úvode stav vyrovnali a v 37. minúte viedli už o 10 bodov 66:56. V závere zápasu hostky skorigovali na konečných 69:66. Diváci videli nadpriemerne kvalitné extraligové stretnutie.

Priebeh: 10:6, 17:18, 24:29, 32:35, 41:41, 50:51, 60:56, 69:66.