Publikované: 22.01.2015 Autor/Zdroj: Miloš Drgoň

Piešťanské Čajky – Universita Goldis ICIM Arad 64:81 (21:18, 39:38, 49:64)

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 9, Stehlíková 19, Bartoňová 4, Tatham 14, Dudášová 9 (Páleníková T. 2, Felixová 4, Bartánusová, Zentková, Páleníková M. 3). Tréner: M. Pospíšil.

ICIM Arad: Simmons 21, Engelman 15, Plouffe 2, Brosovszky 9, Broomfield 16 (Mercea, Vidican, Craciun 9, Milovanovic 7, Nagy 2). Tréner: Araujo J.

TH: 21/10 – 11/6. FAULY: 21 – 16, TCH: -, 5.OCH: 37. Brosovszky TROJKY: 2 – 3. 200 divákov. Rozhodovali: Ženiš, Hančík, Hricišin. Pozorovateľ: Kuzmiak ŠTVRTINY: 21:18, 18:20, 10:26, 15:17).

Od úvodných minút videli diváci kvalitné stretnutie, v ktorom počas prvého polčasu ani jedno družstvo nezískalo rozhodujúci náskok. Čajky sa v prvom polčase presadzovali najmä spod koša súpera, hostky však bodovo držalo trio Simmons, Engelman, Broomfield.

Druhý polčas však priniesol úplne iný obraz hry. Hostky dokonale prečítalu útočnú hru Čajok a pod vlastným košom nedovolili takmer nič. A keďže sa Čajky neodhodlali k streľbe zo stredných a väčších vzdialeností, bodový rozdiel narastal v prospech hostiek, ktoré zo stavu 45:45 upravili na 45:60. Hoci sa domáce basketbalistky snažili niečo s výsledkom urobiť, skúsené hostky si už víťazstvo nenechali vziať. Čajky budú o Final Four, kde postupujú prvé dve družstvá zo skupiny B CEWL zabojovať na palubovke Valosunu Brno.

Priebeh: 14:9, 21:18, 32:29, 39:38, 45:50, 49:64, 55:69, 64:81.