Po neistom vstupe žlto-modrý koncert

Publikované: 24.01.2015 Autor/Zdroj: Marek Grondžel

Aj po druhom kole nadstavbovej skupiny o 1. až 4. miesto zostávajú basketbalistky Good Angels Košice jediným nezdolaným tímom našej najvyššej súťaže v prebiehajúcom ročníku. Aktuálnemu držiteľovi majstrovského titulu sa podarilo odraziť aj tretí útok druhého tímu tabuľky z Piešťan a to aj napriek tomu, že najmä v úvode Čajky po palubovke Infiniti arény doslova lietali.

GOOD ANGELS Košice – Piešťanské Čajky 82:49 (21:19, 38:28, 63:40)

Good Angels: Langhorne 16, Oblak 11, Bálintová 9, Bär a Krivačevič po 7 (Rodgers 16 /4 trojky/, Hruščáková 9, Kiššová 5, Janoščíková 2). Tréner: M. Kováčik

Piešťany: Stehlíková 12, Tatham 11, Krč-Turbová 9, Bartoňová 5, Dudášová 4 (M. Páleníková 8, Bartánusová, Felixová a T. Páleníková 0). Tréner: M. Pospíšil

TH: 15/22 – 18/23, fauly: 20 – 25, 5 faulov: 36. min. T. Tatham (Piešťanské Čajky), trojky: 7/17 – 3/12, diváci: 700, rozhodcovia: M. Kúkelčík, M. Margala a R. Lámoš, štvrtiny: 21:19, 17:9, 25:12, 19:9

Tí fanúšikovia, ktorí prišli do Infiniti arény s oneskorením mohli byť pri pohľade na skóre prekvapení, pretože v 2. minúte „žlto-modré“ prehrávali 0:4. Úvod nezastihol domáci tím v pohode a aj preto v 5. minúte zaostávali za súperkami o 7 bodov (6:13). Finiš prvej štvrtiny však už patril družstvu Good Angels Košice, ktoré v 9. minúte dvomi trojkami do tesného vedenia poslala Sugar Rodgers (19:17).

Otváracie dejstvo napokon Košičanky vyhrali 21:19 a v tom nasledujúcom sa im podarilo zmeniť obraz súboja, pretože zásluhou poctivej defenzívy dovolili celku z Považia zaznamenať prvý kôš z hry až v polovici 16. minúty, keď už viedli 27:20. Polčas napokon zverenkyne Maroša Kováčika a Petra Jankoviča vyhrali o desať bodov, keď treťou trojkou v súboji Sugar Rodgers zvýšila na 38:28.

S obrovskou pohodou vkročil náš úradujúci šampión do druhej polovice stretnutia a keďže sa tím z kúpeľného mesta čoraz zložitejšie presadzoval, tak aj preto náskok Good Angels postupne narastal. Aj tentoraz bola pri ďalšom z „míľnikov“ Sugar Rodgers, ktorá v 28. minúte dvomi úspešne zrealizovanými „šestkami“ zdvihla náskok Košíc už na 20 bodov (57:37).

Do začiatku poslednej štvrtiny už hostiteľky viedli o 23 bodov (63:40) a po zásahu Žofie Hruščákovej si náskok vylepšili na okrúhlu „tridsiatku“ (70:40). Bez najmenších problémov si tak pripísali už tretie víťazstvo nad Piešťanskými Čajkami v tejto sezóne a jediný triumf ich tak delí od toho, aby si v predstihu zabezpečili celkové víťazstvo v dlhodobej časti aktuálnej edície Extraligy SR.