Čajky víťazstvom potvrdili 2.miesto do play-off

Publikované: 01.02.2015 Autor/Zdroj: Miloš Drgoň

Piešťanské Čajky – Rücon Spišská Nová Ves 91:54 (26:17, 53:26, 75:35)

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 10, Stehlíková 6, Bartoňová 13, Bartánusová 8, Tatham 22 (Páleníková T. 12, Felixová 7, Dudášová 9, Zentková 4). Tréner: M. Pospíšil.

Spišská Nová Ves: Theiner 5, Beňušková 3, Palušná 4, Slimáková 6, Morris 4 (Jacková, Reháková, Feketeová 17, Bučáková 4, Stašová 11). Tréner: Demečko D.

TH: 27/25 – 7/4. FAULY: 14 – 23, TCH: – 5.OCH: 27. Morris TROJKY: 6 – 6. 250 divákov. Rozhodovali: Tomašovič, Hančík, Hollander. Pozorovateľ: Koller ŠTVRTINY: 26:17, 27:9, 22:9, 16:19.

Po sobotňajšej výhre Good Angels Košice na palubovke MBK Ružomberok bolo jasné, že do play-off 3.kolá pred koncom nadstavby pôjde obhajca titulu z prvej pozície. V nedeľnom zápase mohli víťazstvom získať istotu 2.miesta do play-off aj Piešťanské Čajky.

Domáce hráčky, vedomé si tejto skutočnosti, začali veľmi koncentrovane v obrane a nedovolili od úvodných minút hostkám takmer nič. Po získaní lopty Čajky hrali jednoducho a rýchlo dopredu, efektivita rýchlych protiútokov bola rozhodujúcim faktorom víťazstva, veď už v 3.minúte zakončili tretí rýchly protiútok. Okrem 50% úspešnosti streľby za dva body, pridali rovnakú úspešnosť Čajky aj za tri body. V TH dosiahli domáce hráčky úspešnosť cez 90%. Po druhej štvrtine mali Čajky už dostatočne pohodlný náskok, no i tak stále hrali pozorne v obrane a rýchlo dopredu. Najväčší náskok dosiahli v 32.minúte (80:35, o 45 bodov). V domácom družstve bodovali všetky hráčky, dvojcifernú hranicu dosiahli Tatham, Bartoňová, Páleníková T. a Krč-Turbová. V drese hostiek boli dvojciferné Feketeová a Stašová.

Priebeh: 10:6, 26:17, 41:19, 53:26, 62:32, 75:35, 87:43, 91:54.