Jasný triumf

Publikované: 08.02.2015 Autor/Zdroj: Marek Grondžel

Celkový víťaz dlhodobej časti ženskej basketbalovej Extraligy – tím Good Angels Košice – sa pričinil o to, že naša najvyššia súťaž už pozná poradie, v akom tímy z nadstavbovej skupiny o 1. až 4. miesto vstúpia do play-off. Pohodlným víťazstvom na pôde Spišskej Novej Vsi poslali „žlto-modré“ domáci celok do „vyraďovačky“ zo štvrtej a hráčkam vicemajstra z Ružomberka „dopomohli“ k tretej priečke.

Rücon 2014 Spišská Nová Ves – GOOD ANGELS Košice 42:86 (6:17, 19:40, 30:64)

Rücon: Morris 16, Palušná 11 /9 doskokov/, Stašová 9 /3 trojky/, Theiner 2, Slimáková 0 (Reháková a Feketeová po 2, Jacková 0). Tréner: D. Demečko

Good Angels: Hruščáková 14, Rodgers /3 trojky/ a Bär po 12, Žirková 11, Langhorne 9 (Oblak 13, Bálintová a Jánoščíková po 6, Kiššová 3). Tréner: M. Kováčik

TH: 15/16 – 9/11, fauly: 17 – 20, 5 faulov: 31. min. B. Jánoščíková (Good Angels), trojky: 3/17 – 7/18, diváci: 300, rozhodcovia: I. Pipiška, P. Karniš, R. Sirocký, štvrtiny: 6:17, 13:23,11:24, 12:22.

Ani jeden kôš z hry neinkasovali v prvej štvrtine hráčky Good Angels na pôde Novovešťaniek a už v otváracom dejstve jasne naznačili, že pod Spišským hradom chcú bodovať naplno. V útoku sa síce nevyhli niekoľkým zaváhaniam, ale ešte pred prvým klaksónom ich americká legionárka Crystal Langhorne deviatimi bodmi potiahla k 11-bodovému náskoku (6:17).

Až do 14. minúty to bol z pohľadu Rüconu zápas Kristen Morris proti „žlto-modrým“, pretože práve táto Američanka bola do stavu 10:24 jedinou úspešnou zakončovateľkou hostiteliek. Tie sa len horko-ťažko presadzovali cez kvalitnú defenzívu obhajcu titulu, ktorý im do polčasu postupne odskočil až na rozdiel 21-bodov (19:40).

Druhý polčas otvorili Košičanky 6-bodovou šnúrou v podaní ich kapitánky Zuzany Žirkovej, ktorá celé družstvo dokázala inšpirovať k atraktívnemu ofenzívnemu prejavu. Jeho základom však bola aj naďalej pozorná hra v obrane, z ktorej tím Good Angels podnikal úspešné útočné výlety pod kôš domácich a tie čoraz menej stačili s dychom.

Do záverečného dejstva vstupoval úradujúci slovenský šampión s náskokom 34-bodov (30:64) a ten v poslednej desaťminútovke zvýšil na konečný 44-bodový rozdiel v skóre (42:86). V „žlto-modrom“ drese sa strelecky presadilo všetkých deväť hráčok, ktoré malo trénerské duo Maroš Kováčik – Peter Jankovič k dispozícii, pričom celkovo najúspešnejšou bola autorka 14-bodov Žofia Hruščáková.

Najbližší program basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:

11. 2. 2015 (streda): UMMC Jekaterinburg – Good Angels (Jekaterinburg, 15.00 hod.)
14. 2. 2015 (sobota): Piešťanské Čajky – Good Angels (Gym. P. de Coubertina, 18.00 hod.)
21. 2. 2015 (sobota): Good Angels – MBK Ružomberok (Infiniti aréna, 18.00 hod.)
28. 2. 2015 (sobota): Good Angels – Cassovia/B. Bystrica (Infiniti aréna, 18.00 hod.)
4. 3. 2015 (streda): Cassovia/B. Bystrica – Good Angels (2. zápas štvrťfinále play-off)
7. 3. 2015 (sobota): Good Angels – Cassovia/B. Bystrica (príp. 3. zápas štvrťfinále play-off)