Publikované: 08.02.2015 Autor/Zdroj: Oliver Buza

Spišská Nová Ves – Košice 42 : 86 ( 6 : 17, 19 : 40, 30 : 64 )

Rücon 2014: Morrisová 16, Palušná 11, Stašová 9, Theinerová 2, Slimáková 0 ( Feketeová 2, Reháková 2, Jacková 0) Tréner : D. Demečko

Good Angels: Hruščáková 14, Rodgersová 12,Bärová 12, Žirková 11,Langhorneová 9 ( Oblaková 13, Bálintová 6, Janoščíková 6, Kiššová 3) Tréner : M. Kováčik

TH : 16/15 – 11/9, Fauly : 17 – 20 5.faulov : 31. Janoščíková (KE) Trojky : 3 –7 Diváci : 200 Rozhodcovia : Pipiška, Karniš, Sirocký Štvrtiny : 6 : 17, 13 : 23, 11 : 24, 12 : 22

Nazvať prvú štvrtinu extraligovej nadstavby o 1. – 4. miesto našej najvyššej ženskej basketbalovej súťaže extraligovou ,by bolo príliš trúfalé. Košičanky znechutené tesnou euroligovou prehrou s USK Praha začali vlažne, no aj ich podpriemerný výkon im stačil na to, aby v 8. minúte viedli 12 – 0. Až potom sa z čiary trestných hodov presadila domáca Morissová, no chlad, ktorý vial z výkonu Rüconu bolo cítiť až na najzadnejších sedadlách riedko zaplnenej haly.

Domáce nedali v prvej desaťminútovke kôš z hry a aj preto ju prehrali 6 – 17. V druhej štvrtine sa basketbal zlepšil, no dominancia Košíc pokračovala. Domácim pozitívom bolo, že k Morrisovej sa bodovo pridali aj ďalšie domáce hráčky, no „anjelky“ všetko s prehľadom kontrolovali a do kabín odišli s pohodlným 21 bodovým náskokom 40 : 21.

Po prestávke sa obraz hry nijako nezmenil. Spišiačky mali veľké problémy vôbec skórovať z hry, hostky skúsene navyšovali náskok, po tretej desaťminútovke už vyhrávali o 34 bodov 64 : 30. V závere sa nič prekvapivé neudialo, o dve triedy lepšie Košičanky uštedrili Ruconu ešte pár defenzívnych lekcií a útočných ťahov a napokon na Spiši zaslúžene a vysoko zvíťazili.

A hoci žiaden súdny priaznivec basketbalu neočakával, že by Spišiačky mohli poraziť úradujúceho majstra, spôsob akým sa Rücon odovzdal mrzí hlavne ich fanúšikov, ktorých aj napriek nulovému vstupnému rapídne z haly ubúda.

Maroš Kováčik (tréner GA Košice) : „Veľmi ma teší, že sme počas celého zápasu až na malé okamihy podali koncentrovaný výkon. Keďže máme nabitý program trocha sme šetrili Žirkovú aj Langhorneovú. Teší ma aj rozdiel v skóre, dievčatá od úvodných minút ukázali zodpovedný basketbal.“

Dávid Demečko (tréner Sp. Novej Vsi) : „Miestami to nebolo až také zlé, no miestami to bolo celé zlé. Poslal som dievčatá na palubovku s tým, že nemajú čo stratiť, no stále to tam nie je. V tretej štvrtine som sa bál, aby to nedopadlo ešte horšie. Jediným pozitívom bol výkon mladej Stašovej, no mrzí ma prístup niektorých dievčat hlavne v obrane.“