Až kapitánka otupila tŕne ´Ruže´

Publikované: 21.02.2015 Autor/Zdroj: Marek Grondžel

Štvrtá repríza vlaňajšieho finále našej najvyššej súťaže basketbalistiek síce nemohla ovplyvniť postavenie oboch tímov v tabuľke, no potvrdila nepísané pravidlo, ktoré hovorí o tom, že derby nemá favorita. Papierovo síce mali mať v tomto zápase hráčky Good Angels Košice, no ich súperky z Ružomberka dokonale využili problémy, ktoré mali domáci tréneri so zložením tímu na tento duel.

GOOD ANGELS Košice – MBK Ružomberok 61:54 (17:18, 26:23, 40:38)

Good Angels: Rodgers 16 /14 doskokov/, Žirková 15 /8 doskokov/, Oblak 10, Hruščáková 9, Jánoščíková 6 (Minčíková 3, Young 2, Kiššová 0). Tréner: M. Kováčik

Ružomberok: Lázárová 19 /10 doskokov/, Kmeťová 17, Letková 7, Nagyová 5, Remenárová 3 (Černáková 3, Kudličková a Hadačová 0). Tréner: J. Suja

TH: 14/19 – 14/15, fauly: 18 – 24, 5. faulov: 34. min. V. Remenárová (Ružomberok), trojky: 3/12 – 4/26, diváci: 1200, rozhodcovia: M. Kúkelčík, J. Kovalčík a T. Kiss, štvrtiny: 17:18, 9:5, 14:15, 21:16

Nečakaný priebeh priniesol duel odvekých rivalov, ktorého úvod podstatne lepšie vyšiel Liptáčkam. Tie po troch minútach viedli rozdielom siedmich bodov a až do konca siedmej minúty sa Košičanky na ne len bodovo doťahovali. V závere prvej štvrtiny zaznamenali hostiteľky 6-bodovú šnúru (17:13), na ktorú však Ruža ešte dokázala odpovedať a otváracie dejstvo tesne vyhrať (17:18).

V úvode druhého pokračovali hráčky spod Čebraťa v naťahovaní bodovej série a po troch minútach odskočili domácim na rozdiel šiestich bodov (17:23). Tento moment „žlto-modré“ dokázal nakopnúť, najmä v obrane zvýšili intenzitu na úroveň, ktorou otupili útočné ostrie súpera a do konca prvého polčasu dokázali hráčky Good Angels nakloniť povestné misky váh na svoju stranu (26:23).

Po obrátke však tím obhajcu titulu nenadviazal na zlepšený výkon spred „veľkej“ prestávky a družstvá sa začali striedať vo vedení. Ani jeden zo súperov si nedokázal vypracovať výraznejší náskok a tak okrem urputného boja o každú loptu zaujal ešte moment zo záveru 28. minúty, keď premiérový zásah zaznamenali najnovšia posila domáceho kolektívu Toni Young (37:36).

Aj napriek tomu, že tím Good Angels vstupoval do štvrtej časti s miernym náskokom (40:38), tak až do 36. minúty a stavu 47:47 bol zápas stále otvorený. Kapitánka Košičaniek Zuzana Žirková však nechcela duel ťahať do dramatickej koncovky a úspešným trojkovým pokusom i dvomi dvojbodovými prienikmi vybavila „žlto-modrým“ rozhodujúci náskok.

Štvrťfinálový program basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:

1. zápas – 27. 2. 2015 (piatok): Good Angels – Banská Bystrica (Infiniti aréna, 18.00 hod.)
2. zápas – 5. 3. 2015 (štvrtok): Banská Bystrica – Good Angels (ŠH Štiavničky, 18.00 hod.)
príp. 3. zápas – 7. 3. 2015 (sobota): Good Angels – Banská Bystrica (Infiniti aréna, 18.00 hod.)