Publikované: 25.02.2015 Autor/Zdroj: Miloš Drgoň

Piešťanské Čajky – Cassovia Košice 78:35 (31:10, 49:23, 65:28)

Piešťanské Čajky: Bartoňová 6, Tatham 8, Felixová 7, Páleníková T. 6, Páleníková M. 9 (Stehlíková 12, Dudášová 11, Zentková, Balážová 8, Krč-Turbová 5, Horvátová 6). Tréner: M. Pospíšil.

Cassovia: Desiatniková 6, Timková 7, Kovácsová 2, Ivančáková 15, Jassová (Babicová, Krištofová 3, Blanárová 2, Mončeková). Tréner: Šosták L.

TH: 16/10 – 16/7. FAULY: 19 – 20, TCH: -, 5.OCH: 37. Krištofová TROJKY: 2 – 4. 150 divákov. Rozhodovali: Gabara, Matejčík, Bara. Pozorovateľ: Jančovič ŠTVRTINY: 31:10, 18:13, 16:5, 13:7.

Hoci dali hostky úvodný kôš, Čajky hneď šnúrou 11 bodov ukázali, že k zápasu pristúpili zodpovedne. Keďže Čajky pozorne bránili a využívali rýchle protiútoky, skóre rýchlo narastalo v ich prospech. Po prvej štvrtine bolo 31:10 a viac menej bolo o zápase rozhodnuté. Napriek tomu hostky sympaticky bojovali a najmä Ivančáková bola strelecky úspešná. V družstve domácich sa dostali na ihrisko všetky zdravé hráčky a príjemne prekvapili aj mladé pušky Horvátová a Balážová.

Priebeh: 15:4, 31:10, 39:18, 49:23, 57:26, 65:28, 71:28, 78:35.