Pomalší rozbeh, no jasný triumf

Publikované: 28.02.2015 Autor/Zdroj: Marek Grondžel Foto: Jozef Perháč

Ťažké ruky aj nohy mali v prvom štvrťfinálovom zápase Extraligy SR hráčky Good Angels Košice. Tie síce vstúpili do play-off, no po náročnom euroligovom programe sa ich tréneri snažia „vyladiť“ najmä na záver „vyraďovačky“, v ktorom budú brániť pozíciu na slovenskom basketbalovom tróne. Tomu je prispôsobená aj príprava, čo prispelo k trochu rozpačito pôsobiacemu prvému kroku „žlto-modrých“.

GOOD ANGELS Košice – ŠKP 08 Banská Bystrica 89:44 (12:11, 48:26, 68:41) stav série 1:0 na zápasy /hrá sa na 2 víťazstvá/

Good Angels: Oblak 13, Žirková 9, Hruščáková 8 /10 doskokov/, Kiššová 6, Janoščíková 4 (Rodgers 22 /9 doskokov/, Young 15, Minčíková 7, Bálintová 5). Tréner: M. Kováčik

Banská Bystrica: Urbániová 11, Piperková 4, Štefaňáková, Jelenčíková a Ozdincová po 2 (Mištinová 10, Striešová 8, Dubeňová 5, Matejčíková a Horecká 0). Tréner: M. Michálik

TH: 18/19 – 3/6, fauly: 19 – 15, trojky: 5/17 – 5/20, diváci: 250, rozhodcovia: P. Fuska, R. Sirocký a L. Životský, štvrtiny: 12:11, 36:15, 20:15, 21:3.

Mierne povedané komótny bol vstup basketbalistiek Good Angels do súboja, v ktorom prvý kôš „žlto-modré“ zaznamenali až v jeho 231. sekunde za stavu 0:2. Ani úvodný zásah do čierneho ich však „nenakopol“ a v polovici 7. minúty po dvoch trojkách Kataríny Urbániovej prehrávali 6:8. Negatívne skóre z pohľadu domácich platil ešte 10 sekúnd pred prvým klaksónom, keď sa presadila Toni Young.

Jej kôš definitívne naklonil misky váh na stranu Košičaniek, no tie sa ešte hodnú chvíľu (najmä strelecky) trápili a na konci 14. minúty viedli iba 19:17. Následne však – aj vďaka zlepšenej obrane – zaznamenali hostiteľky 9-bodovú šnúru a začali sa súperovi vzďaľovať. Necelú minútu pred „veľkou prestávkou“ zvýšila Zuzana Žirková už na 46:26 a obhajca titulu napokon vyhral polčas o 22 bodov.

Ani úvod druhej polovice stretnutia nebol v podaní hráčok Good Angels zvlášť oslnivý, čo hralo do karát celku spod Urpína. Ten neprichádzal o bojovnú náladu, keďže bodový rozdiel medzi obomi družstvami narastal len veľmi pomaly a aj po polhodine hry bol pre mladý bystrický kolektív viac, ako priaznivý, keďže neprekročil 30-bodovú hranicu (68:41).

Na spomínaný rozdiel sa náskok domácich vyšplhal na konci 32. minúty po „koši s faulom“ v podaní Janky Minčíkovej (71:41). Ďalšiu, tentoraz 40-bodovú métu Košičanky pokorili presne 3-a pol minúty pred koncom, keď Barbora Bálintová zvyšovala na 84:44. V tých chvíľach sa už zápas iba dohrával, nasadenie Stredosloveniek výrazne opadlo a tím Good Angels ich napokon zdolal presvedčivo 89:44.

Štvrťfinálový program basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
2. zápas – 5. 3. 2015 (štvrtok): Banská Bystrica – Good Angels (ŠH Štiavničky, 18.00 hod.)
príp. 3. z. – 7. 3. 2015 (sobota): Good Angels – Banská Bystrica (Infiniti aréna, 18.00 hod.)

Pozn.: Ak sa séria skončí po dvoch zápasoch, tak v termíne prípadného tretieho duelu čaká na Good Angels Košice na domácej palubovke prípravný súboj s maďarským tímom Aluinvent DVTK Miskolc.