Po skvelom úvode tuhý boj

Publikované: 14.03.2015 Autor/Zdroj: Marek Grondžel

Tou správnou nohou vkročili hráčky do semifináe extraligového play-off. Vynikajúco zachytili predovšetkým úvod celého duelu, čím položili základný kameň, z ktorého do záverečného klaksónu vybudovali prvý triumf v sérii hranej na tri víťazstvá. Jej druhé pokračovanie na nich čaká v stredu 18. marca, no tentoraz sa predstavia na palubovke súpera.

GOOD ANGELS Košice – Rücon Spiššská Nová Ves 70:54 (28:17, 43:32, 64:44) stav série 1:0 na zápasy /hrá sa na 3 víťazstvá/

Good Angels: Oblak 17, Bálintová 13, Žirková 11 /8 asistencií/, Jánoščíková 8, Hruščáková 7 (Young 7, Rodgers 4, Kiššová 3, Minčíková 0). Tréner: M. Kováčik

Rücon: Morris /13 doskokov/ a Palušná po 15, Gladkova 8, Slimáková 5, Theiner 3 (Jacková 6, Feketeová 2, Reháková 0). Tréner: D. Demečko

TH: 16/20 – 17/23, fauly: 22 – 21, 5 faulov: 22. min. J. Gladkova (Sp. N. Ves), trojky: 2/14 – 3/13, rozhodcovia: A. Šarišský, J. Kovalčík a L. Bartoš, diváci: 300, štvrtiny: 28:17, 15:15, 21:12, 6:10

Ako sa neskôr ukázalo, tak výborný vstup do súboja v podaní domácich basketbalistiek bol pre ďalší vývoj kľúčový. Prvý kôš z hry „žlto-modré“ inkasovali až za stavu 12:2, ich kapitánka Zuzana Žirková druhou trojkou prinútila kouča Rüconu Dávida Demečka, aby si za stavu 17:4 vzal oddychový čas a po ňom Barbora Bálintová zvyšovala náskok Košičaniek už na 15 bodov (19:4). Obhajcovi titulu však rýchlo získané vedenie paradoxne ublížilo. Divákom sa prvý polčas musel páčiť, pretože sa začalo hrať „hore-dole“, no najdôležitejšie bolo, že Novovešťanky začali nebadane, ale systematicky korigovať manko. Na začiatku poslednej minúty prvého polčasu sa náskok domácich scvrkol na 7 bodov, no Košičanky ho do prestávky zvládli prehupnúť do dvojcifernej hodnoty (43:32).

Predovšetkým priebeh druhej štvrtiny, ako aj jej vyrovnané skóre (15:15) dalo Spišiačkam nádej, že ich snaha by na košickej palubovke nemusela byť márna. Preto v treťom dejstve pokračovali v hre, ktorou najmä na začiatku druhého polčasu strpčovali hostiteľkám život. Tie však v priebehu tretieho dejstva „údernými kontrami“ dali jasne najavo, že o žiadne prekvapenie na svoj účet nestoja.

Do poslednej časti hry vstupovali „žlto-modré“ s náskokom 20 bodov (64:44) a v Infiniti aréne už bolo prakticky rozhodnuté. Družstvo hostí to síce odmietalo zabaliť, ale hostiteľky si už samotné víťazstvo bez väčších problémov postrážili a napokon aj bez avizovanej „navrátilkyne“ Crystal Langhornovej, ktorej príchod do Košíc sa posunul na nasledujúci týždeň, triumfovali rozdielom 16 bodov.

Semifinálový program basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:

2. zápas – 18. 3. 2015 (streda): Spišská Nová Ves – Good Angels Košice (18.00 hod.) 3. zápas – 21. 3. 2015 (sobota): Good Angels – Spišská Nová Ves (Infiniti aréna, 18.00 hod.) príp. 4. zápas – 25. 3. 2015: Spišská Nová Ves – Good Angels Košice (18.00 hod.) príp. 5. zápas – 28. 3. 2015: Good Angels – Spišská Nová Ves (Infiniti aréna, 18.00 hod.)