Čajky sa víťazstvom po predĺžení ujali vedenia 1:0

Publikované: 16.03.2015 Autor/Zdroj: Miloš Drgoň

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 71:61 (15:11, 28:21, 43:40, 57:57)

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 16, Stehlíková 7, Bartoňová 21, Tatham 13, Bartánusová 6 (Páleníková T., Felixová 6, Dudášová, Páleníková M. 2, Zentková). Tréner: M. Pospíšil.

Ružomberok: Lazárová 22, Baburová D. 7, Baburová A. 6, Letková 1, Kmeťová 6 (Remenárová 9, Hadačová, Nagyová 4, Černáková 6). Tréner: Suja J.

TH: 20/17 – 27/21. FAULY: 29 – 26, TCH: 40. lavička domácich, 5.OCH: 37. Stehlíková, 38. Remenárová, 40. Felixová, 41. Letková TROJKY: 4 – 4. 450 divákov. Rozhodovali: Gabara, Hančík, Čeppan. Pozorovateľ: Ceizel ŠTVRTINY: 15:11, 13:10, 15:19, 14:17, 14:4.

Úvod zápasu vyšiel lepšie Čajkám, viedli 11:2. V závere štvrtiny však hostky znížili na 4 body a v ďalšom priebehu nezískalo žiadne družstvo rozhodujúci náskok, lebo ani za stavu 34:23 sa Ružomberčanky nevzdali a dokázali vyrovnať, ba i viesť o jeden bod 51:52. V nervóznom závere zápasu nevyužili hostky šancu posledného útoku a v predĺžení už dominovali Čajky.

V domácom drese sa zaskvela 21 bodmi, 11 doskokmi a 6 asistenciami Bartoňová, v drese hostiek Lazárová s 22 bodmi, 7 doskokmi a 4 asistenciami. Bol to kvalitný extraligový basketbal.

Priebeh: 11:2, 15:11, 20:17, 28:21, 36:28, 43:40, 51:49, 57:57, 71:61