Zo Spiša s mečbalom

Publikované: 19.03.2015 Autor/Zdroj: Marek Grondžel

Basketbalistky Good Angels Košice dokázali aj v druhom stretnutí extraligového semifinále potvrdiť rolu favorita. Hostiteľky zo Spiša síce mali razantný nástup, no tím z metropoly východu ho bez výraznejších problémov ustál a vo zvyšku súboja predviedol výkon hodný obhajcu titulu, ktorým si pred sobotným tretím meraním síl zabezpečil postupový mečbal.

Rücon 2014 Spišská Nová Ves – GOOD ANGELS Košice 57:91 (19:18, 31:44, 41:77) priebežný stav série 0:2 na zápasy /hrá sa na 3 víťazstvá/

Sp. N. Ves: Theiner 17 /3 trojky/, Palušná 12, Gladkova 10, Morris 6, Slimáková 5 (Feketeová 4, Jacková 3, Reháková a Stašová 0). Tréner: D. Demečko

Good Angels: Langhorne 25 /7 doskokov/, Žirková 11, Hruščáková 10, Kiššová 8, Oblak 4 (Bálintová a Young po 8, Rodgers 7, Minčíková 6, Jánoščíková 4). Tréner: M. Kováčik

TH: 16/16 – 26/32, fauly: 30:22, technická chyba: 29. min. lavička Sp. N. Vsi, trojky: 5/11 –3/12, rozhodcovia: P. Ženiš, Z. Tomašovič a M. Turčin, diváci: 400, štvrtiny: 19:18, 12:26, 10:33, 16:14

Ak by sme sa na otváracie dejstvo pozreli optikou nezainteresovaného fanúšika, tak by sme museli byť spokojní, pretože druhému úvodu druhého pokračovania semifinálovej série by sme nemali čo vytknúť. K obojstranne rýchlej hre a aj presnej muške sa pridal aj faktor dramatickosti, pretože skóre sa prelievalo zo strany na stranu a domáce napokon vyhrali túto časť hry najtesnejším rozdielom.

Po prvej prestávke sa však vyrovnaný duel zmenil na jasnú záležitosť „žlto-modrých“. Tie až do polovice 16. minúty dokázali „zadeklovať“ vlastný kôš a z tesného manka, ktoré mali po prvej štvrtine (18:19) šnúrou 18 bodov súperovi odskočili na 36:19. V závere polčasu však Košičanky neboli pri bránení až tak dôsledné a do druhej polovice si preniesli náskok 13 bodov (44:31).

Aj po obrátke bola Spišská Nová Ves svedkom výborného basketbalového súboja, ktorý však hostiteľkám chutil čoraz menej. Hráčky Good Angels vybičovali nasadenie a agresivitu v defenzíve na maximum a súperkám toho dovoľovali čoraz menej a nečudo, že v 27. minúte staronová tvár v žlto-modrom drese Crystal Langhorne svojim 25 bodom v zápase zvyšovala na priebežných 67:37.

Ešte do konca tretej časti hry dokázali Košičanky zvýšiť náskok na priepastných 36 bodov (77:41), z čoho v úvode poslednej štvrtiny pramenilo isté poľavenie v podaní „žlto-modrých. Ani to však už na konečný rezultát duelu nemalo vplyv, keďže domáce ho na výraznejší bodový prísun pretaviť nedokázali a aj preto tím Good Angels na Spiši triumfoval o jednoznačných 34 bodov (57:91).

Semifinálový program basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
3. zápas – 21. 3. 2015 (sobota): Good Angels – Spišská Nová Ves (Infiniti aréna, 18.00 hod.)
príp. 4. zápas – 25. 3. 2015: Spišská Nová Ves – Good Angels Košice (18.00 hod.)
príp. 5. zápas – 28. 3. 2015: Good Angels – Spišská Nová Ves (Infiniti aréna, 18.00 hod.)