Ruža víťazstvom upravila stav série na 2:1

Publikované: 21.03.2015 Autor/Zdroj: Miloš Drgoň Foto: Martin Sarvaš

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 74:78

(22:18, 36:36, 52:58, 66:66)

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 11, Stehlíková 10, Bartoňová 10, Tatham 22, Bartánusová 3 (Felixová 4, Dudášová 3, Páleníková M. 11). Tréner: M. Pospíšil.

Ružomberok: Lazárová 12, Baburová D. 20, Baburová A. 9, Kmeťová 12, Nagyová 7 (Remenárová 10, Hadačová 5, Černáková 3). Tréner: Suja J.

TH: 23/15 – 28/23. FAULY: 24 – 25, TCH: -, 5.OCH: 38. Lazárová, 40. Bartoňová, 44. Krč – Turbová, 45. Baburová A. TROJKY: 7 – 5. 500 divákov. Rozhodovali: Ženiš, Margala, Tomašovič. Pozorovateľ: Kuzmiak ŠTVRTINY: 22:18, 14:18, 16:22, 14:8, 8:12.

Ruža viedla v úvode 0:4, následne Čajky šnúrou 10 bodov upravili stav na 10:4. Hostky sa stále trpezlivo držali svojho herného konceptu a boli počas celého zápasu úspešné najmä vnikmi pod kôš domácich.

Po prvej štvrtine boli Čajky v miernom vedení, no druhá štvrtina priniesla vývoj skóre ako na hojdačke a žiadne z družstiev nezískalo výraznejší ako náskok. Po druhej štvrtine sa odchádzalo do šatní za stavu 36:36.

Keď v úvode tretej štvrtiny domáce hráčky išli do vedenia 43:38, vyzeralo to pre domáce hráčky dobre. Po time-oute však hostky zdvihli hlavy a do poslednej štvrtiny išla Ruža so 6 bodovým náskokom.

Poslednú štvrtinu začali Čajky trojkou Marty Páleníkovej (55:58), na ktorú hostky odpovedali 5 bodmi v rade (55:63). Potom Čajky dvoma trojkami v rade (Bartoňová, Marta Páleníková) znížili na dva body (61:63), následnú výhodu štyroch TH však Čajky využili len na 25% a ponúkli hostkám veľkú šancu doviesť zápas do víťazného konca. V závere bola proti tomu Marta Páleníková, ktorá trojkou 3 sekundy pred koncom zariadila predĺženie. V ňom však tentoraz umnejšie zahrali hostky a zaslúžene vyhrali.

Priebeh: 12:11, 22:18, 30:28, 36:36, 43:40, 52:58, 55:63, 66:66, 74:78.