Jasné víťazstvo a hladký postup

Publikované: 22.03.2015 Autor/Zdroj: Marek Grondžel

Basketbalistkám Good Angels Košice sa podarilo zvládnuť aj predposlednú prekážku na ceste za ziskom rekordnej dvanástej trofeje extraligového šampióna. V semifinále si „žlto-modré“ – presne v duchu papierových predpokladov – poradili s tímom zo Spišskej Novej Vsi, ktorý v treťom súboji podal odovzdaný výkon a nemal tak najmenší nárok ani len pomyslieť na prípadné prekvapenie.

GOOD ANGELS Košice – Rücon Spišská Nová Ves 83:40 (23:10, 41:15, 68:25)
konečný stav série 3:0 na zápasy – družstvo GOOD ANGELS Košice postúpilo do finále Extraligy SR

Good Angels: Langhorne 17, Hruščáková 15 /7 doskokov/, Kiššová 10, Oblak 9, Žirková 3 (Bálintová 13, Rodgers 9, Young 4, Minčíková 2, Janoščíková 1). Tréner: M. Kováčik

Sp. Nová Ves: Palušná 11, Gladkova 8, Reháková 6, Slimáková 5, Theiner 2 (Morris 4, Stašová 3, Feketeová 1, Jacková 0). Tréner: D. Demečko

TH: 26/34 – 13/17, fauly: 22 – 30, 5. faulov: 30. min. B. Janoščíková – 33. min. R. Stašová, 39. min. P. Jacková, technická chyba: 6. a 7. min. Z. Žirková, 7. min. M. Kováčik (obaja Good Angels), vylúčenie: 7. min. Z. Žirková (po dvoch tech. chybách), trojky: 1/7 – 3/10, diváci: 500, rozhodcovia: P. Fuska, B. Gabara a I. Pipíška, štvrtiny: 23:10, 18:5, 27:10, 15:15

Už úvodné minúty súboja dali jasne najavo, že táto semifinálová séria to má „spočítané“. Hráčky Good Angels Košice ovládli dianie na palubovke domovskej Infiniti arény expresne rýchlo a s pribúdajúcim časom narastal aj ich náskok, pričom hosťujúci tím nevedel do polčasu nájsť recept na to, ako nepriaznivý vývoj duelu – čo i len na malý okamih – zmeniť.

Najzaujímavejším momentom prvej polovice preto bol ten najmenej basketbalový, ktorý prišiel v 7. minúte. Domáca kapitánka Zuzana Žirková „reklamovala“ u rozhodcov neodpískaný faul na ňu tak vehementne, že jej bola udelená už druhá technická chyba v zápase, čo znamenalo jej vylúčenie. Za následné protesty technickú chybu inkasoval aj kouč Good Angels Maroš Kováčik.

Hektické momenty však stretnutie neovplyvnili a Košičanky ním prechádzali suverénne. Prvý polčas vyhrali 41:15 a ani po obrátke nepoľavili v úsilí, ktoré bolo korunované bodmi v súperovom koši. Ten kopil chybu za chybou a v 28. minúte si jeho tréner Dávid Demečko za stavu 65:22 vzal oddychový čas, počas ktorého dobrú polminútu zvažoval čo (a či vôbec niečo) má svojim zverenkyniam povedať.

V poslednom dejstve sme tak už len sledovali rozuzlenie zápletky, ktorá z hostiteľského tria Crystal Langhorne – Barbora Bálintová – Žofia Hruščáková si vybojuje honor najlepšej strelkyne súboja. Najlepšie to po polhodine hry mala „rozohraté“ Američanka v službách Good Angels, ktorú v závere tréner šetrili, no i napriek tomu jej 17-bodový „nástrel“ neprekonala ani jedna zo spoluhráčok.

Spomínaný tretí semifinálový duel medzi Piešťanmi a Ružomberkom sa napokon skončil triumfom úradujúceho vicemajstra 78:74 po predĺžení a séria sa tak v stredu 25. marca vráti späť na Liptov. Čajky budú mať k dispozícii druhý postupový mečbal, no ak by aj ten „Ruža“ odvrátila, tak „žlto-modré“ meno finálového súpera spoznajú až v sobotu 28. marca 2015.