Razantný vstup obhajcu

Publikované: 02.04.2015 Autor/Zdroj: Marek Grondžel

Suverénnym spôsobom otvorili basketbalistky Good Angels Košice finálovú sériu Extraligy SR. Na palubovke domovskej Infiniti arény ukázali, akým spôsobom by sa vo vyvrcholení prebiehajúcej sezóny prezentovať, premiéru v boji o majstrovský titul Piešťanským Čajkám poriadne „osolili“ a po zaslúžene jednoznačnom triumfe si v „zlatej sérii“ pripísali dôležité prvé víťazstvo.

GOOD ANGELS Košice – Piešťanské Čajky 84:59 (27:15, 52:29, 69:43) priebežný stav série 1:0 na zápasy /hrá sa na 3 víťazstvá/

Good Angels: Langhorne /10 doskokov/ a Žirková /8 asistencií/ po 15, Hruščáková 14, Kiššová 6, Oblak 4 (Rodgers 21 /3 trojky/, Bálintová 9, Young, Janoščíková a Minčíková 0). Tréner: M. Kováčik

Piešťany: Tatham 22, Krč-Turbová 15 /8 doskokov/, Bartoňová 11, Stehlíková a Dudášová po 2 (Zentková, N. Bartánusová a T. Páleníková po 2, M. Páleníková 1, Felixová 0). Tréner: M. Pospíšil

TH: 21/25 – 15/20, fauly: 18 – 20, trojky: 3/13 – 2/15, diváci: 1000, rozhodcovia: P. Ženiš, M. Turčin a R. Lamoš, štvrtiny: 27:15, 25:14, 17:14, 15:16

Opatrný úvod síce vyznel „jemne“ v prospech hosťujúceho tímu, ktorý v polovici 3. minúty viedol 8:4, no „žlto-modré“ mu expresne rýchlo „pristrihli“ krídla. Najskôr 12-bodovým trhákom otočili v 6. minúte na 16:8 a následne striedajúca Sugar Rodgers sedembodovou individuálnou šnúrou zvýšila na začiatku 9. minúty už na 23:13.

Košičanky sa do konca prvej štvrtiny s desaťbodovým náskokom neuspokojili a ešte pred prvým klaksónom ho prikrášlili o jeden kôš (27:15). Ani krátka pauza nezastavila spanilú jazdu hostiteliek, náskok ktorých treťou trojkou v zápase v 13. minúte cez 20-bodovú hranicu „prevalila“ Sugar Rodgers a o dve minúty neskôr Crystal Langhorne zvyšovala už na 46:17.

Hrozivý nárast manka sa tímu z Považia podarilo zastaviť ešte pred obrátkou, no aj po nej pokračovali basketbalistky Good Angels vo výkone, ktorý hosťujúcemu tímu nedal ani najmenšiu nádej pomýšľať na výraznejšie zdramatizovanie duelu. Domáci tím ani zďaleka nešiel na plný plyn, ale aj napriek tomu jasne diktoval tempo celého stretnutia a po polhodine viedol „bezpečným“ 26-bodovým rozdielom.

Záverečné dejstvo tak mohli „žlto-modré“ odohrať v absolútnej pohode, no poľaviť v koncentrácii neprichádzalo do úvahy. Súperky z kúpeľného mesta nechceli zložiť zbrane a najmä netúžili v metropole východu utŕžiť debakel. V tomto smere môžeme ich snaženie označiť za úspešné, no podstatne väčší dôvod na úsmev mali po záverečnej siréne a triumfe o 25-bodov hráčky Good Angels.

Ďalší finálový program:
2. zápas – 4. 4. 2015 (sobota): Piešťanské Čajky – Good Angels Košice (18.00 hod.)
3. zápas – 8. 4. 2015 (streda): Good Angels – Piešťanské Čajky (Infiniti aréna, 18.00 hod.)
príp. 4. zápas – 11. 4. 2015: Piešťanské Čajky – Good Angels Košice (18.00 hod.)
príp. 5. zápas – 15. 4. 2015: Good Angels – Piešťanské Čajky (Infiniti aréna, 18.00 hod.)