Titul ostáva žlto-modrý(m)

Publikované: 08.04.2015 Autor/Zdroj: Marek Grondžel

Basketbalistkám Good Angels Košice sa podarilo naplniť papierové predpoklady i priania svojich fanúšikov a v najkratšom možnom čase ukončili finálovú sériu extraligovej sezóny 2014/15. Po jasnom triumfe nad tímom Piešťanských Čajok tak pred zaplneným hľadiskom svojho domovského stánku mohli oslavovať zisk rekordného 12. titulu majstra SR.

Good angels majstri SR 2015 (Foto: Matej Beluš)

GOOD ANGELS Košice – Piešťanské Čajky 74:59 (21:17, 39:32, 57:41)
konečný stav série 3:0 – družstvo GOOD ANGELS Košice sa stalo majstrom SR

Good Angels: Oblak 18, Langhorne 14, Kiššová a Hruščáková po 13, Žirková 3 (Bálintová 8, Young 5, Rodgers, Minčíková a Janoščíková 0). Tréner: M. Kováčik

Piešťany: Krč-Turbová 15, Stehlíková a M. Páleníková po 10, Bartoňová 4, Tatham 3 (T. Páleníková 11, Dudášová, Horvátová a Felixová po 2, Bartánusová a Balážová 0). Tréner: M. Pospíšil

TH: 15/21 – 15/21, fauly: 19 – 21, technická chyba: 34. min. K. Bartoňová (Piešťany), trojky: 3/12 – 2/15, diváci: 2200, rozhodcovia: M. Kúkelčík, P. Karniš a I. Pipíška, štvrtiny: 21:17, 18:15, 18:9, 17:18

Očakávaniam však učinili zadosť aj hosťujúce hráčky, ktoré do Infiniti arény neprišli Košičankám titul darovať a tie aj napriek vydarenému úvodu, keď v polovici 5. minúty viedli 13:5, mali s Piešťanskými Čajkami plné ruky práce. Tím z Považia v závere otváracej štvrtiny znížil na 21:17 z pohľadu „žlto-modrých“, ktorým v prvých piatich minútach druhého dejstva nedovolil streliť jediný bod.

Po celkovej 9-bodovej šnúre hostí prehrávali východniarky 21:24 a Čajkám začali rásť krídla. Našťastie im ich hostiteľky dokázali rýchlo pristrihnúť. Aj tím Good Angels dokázal zaznamenať 9-bodovú šnúru, vďaka ktorej v 18. minúte viedli 32:26 a zásluhou výrazne zlepšeného výkonu napokon vyhrali aj prvý polčas rozdielom siedmich bodov 39:32.

Ešte viac sa Košičankám podarilo súperky „uzemniť“ po obrátke, keď ich nepustili do náporu a naopak samé dokázali trestať každé ich zaváhanie. V úvode 25. minúty Žofia Hruščáková desiatym bodom zvýšila náskok domácich na dvojcifernú hodnotu (48:37), na konci rovnakej minúty Martina Kiššová deviatym bodom v zápase prikrášlila odstup Good Angels na vtedy najvyšších 13 bodov (50:37).

Už pred štvrtou štvrtinou bolo jasné, že Infiniti aréna uvidí posledné dejstvo tejto sezóny, pretože domáce pred jej začiatkom nielen viedli rozdielom 16 bodov (57:41), ale predovšetkým pevne v rukách mali taktovku celého stretnutia. Jeho finiš sa stal súčasťou osláv majstrovského titulu, ktorý sa do klubovej kroniky Good Angels Košice zapíše s prívlastkom REKORDNÝ.