O 21 bodov. Ružomberok si vybojoval bronz!

Publikované: 16.04.2015 Autor/Zdroj: Michal DOMENIK Foto: Tomáš Mlynárik

Pred sezónou brali v Ružomberku všetkými desiatimi umiestnenie v prvej štvorke extraligy. Teraz majú bronz, keďže v piatom zápase série o 3. miesto, dokázali suverénnym spôsobom poraziť Spišskú Novú Ves o 21 bodov 72:51.

Hostky viedli v Koniarni necelú polminútu na začiatku zápasu, potom už prebrali taktovku Ružobmerčanky, ktorých hnalo dopredu takmer 1400 divákov, na čele s početným fanklubom Concordia 1906. Veľkú snahu v povzbudzovaní ukázal aj hosťujúci fanklub „Šalene gebule“.

Prvú štvrtinu vyhrali domáce o jedenásť bodov, druhá časť hry vyšla bodovo lepšie zverenkám Dávida Demečka, no do polčasových šatní odchádzali spokojnejšie domáce po vedení o desať bodov.

Tretia štvrtina patrila Ružomberku, ktorý postupne navyšoval svoj náskok. V záverečnej časti hry už bolo jasné, že domáce víťazstvo nepustia, k čomu ich hnala dopredu veľmi pekne zaplnená Koniareň. Potom to bolo už len o oslave bronzových medailí. Pochvalu si zaslúži mestská aj štátna polícia, ktorá pomerne rizikový zápas v Ružomberku zvládla s perfektným prehľadom bez jediného incidentu.

MBK Ružomberok – Spišská Nová Ves 72:51 (27:16, 38:28, 56:40) – konečný stav série 3:2.
Štvrtiny: 27:16, 11:12, 18:12, 16:11. Diváci: 1400.

Ružomberok: Lázárová 20, A. Baburová 17, D. Baburová 9, Černáková 8, Kmeťová 7, Remenárová 6, Nagyová 5.

Spišská Nová Ves: Morrisová 14, Palušná 13, Reháková 8, Theinerová a Gladkovová po 5, Bučáková 4, Lásková 2. Trojky: 4–4. TH: 18/14 – 11/7. Rozhodcovia: Fuska, Gabara, Pipíška.

POVEDALI PO ZÁPASE:

JURAJ SUJA (tréner Ružomberka): „Spišská Nová Ves mala svoju kvalitu, výškovú prevahu i individuality. Preto som čakal ťažkú sériu, no veril som, že aspoň raz uspejeme na ihrisku súpera, čo sa nepodarilo. Sme veľmi šťastní zo zisku bronzových medailí, získali sme ich pre našich fantastických ľudí. Všetkých päť dievčat na palubovke chcelo loptu, v nedeľu na Spiši ju nechcela ani jedna. Dôležité bolo, že sme mali veľmi slušný obranný doskok.“

DÁVID DEMEČKO (tréner Spišskej Novej Vsi): „Gratulujem Ružomberku. Rozhodujúce stretnutie sme nezvládli tak ako sme si želali. Do Ružomberka sme prišli s cieľom vyhrať, nepodarilo sa, no aj taký je šport. Rozhodla naša slabšia obrana. Áno, sme sklamaní.“