Na úvod riadna šichta

Publikované: 06.09.2015 Autor/Zdroj: Marek Grondžel

Mimoriadne náročný vstup do zápasovej časti prípravy na nový súťažný ročník absolvovali hráčky Good Angels Košice v súboji na palubovke poľského tímu Wisla Krakov. Súboj úradujúcich majstrov sa po štvrtine zdal byť rozhodnutým, ale „žlto-modré sa aj napriek deficitu v počte odohratých duelov dokázali do stretnutia vrátiť…, no už nie zvrátiť ho.

Wisla Can-Pack Krakov (Poľ.) – GOOD ANGELS Košice 76:46 (27:10, 38:24, 54:43)

Wisla: Ouvina 20, Zietara 11, Žurowska-Cegielska 11, Turner 21, Misiuk 10 (Malinowska a B. Puter 0). Tréner: J. Hernández
Good Angels: Jurčenková 9 /14 doskokov/, Bálintová 8, Hruščáková 7, Kiššová 3, Oblak 2 (Stehlíková a Blanárová po 6, Janoščíková 5). Tréner: M. Kováčik
TH: 13/13 – 9/13, fauly: 20 – 19, trojky: 9/22 – 1/16, štvrtiny: 27:10, 11:14, 16:19, 22:3

Pre tím spod Wawelského hradu bolo toto meranie síl už štvrtým v rámci formovania herného prejavu pred štartom nového ročníka. Počas nej už družina Bielej hviezdy stihla vyhrať turnaj v Gdyni a na víťazný marš nadviazala aj v otváracej štvrtine súboja proti Good Angels. Tie ju prehrali vysokým 17-bodovým rozdielom a takýto vývoj bol pre celý košický tím veľmi studenou sprchou.

Negatívnym vývoj sa však náš šampión nenechal zaskočiť a naopak ich výrazne zlepšený výkon v druhom dejstve prekvapil dovtedy sebavedomo hrajúce hostiteľky. Ich náskok sa v 18. minúte scvrkol na deväť bodov, no v momentoch, keď im to šlo najmenej si dokázali domáce vypomôcť trojkovou streľbou, ktorej úspešnosť v ich podaní sa v prvom polčase približovala k 50-im percentám.

Aj po zmene strán sa Košičanky snažili o stíhaciu jazdu a hráčky Krakova ich ataky odrážali „trojbodovou výpomocou“. V priebehu tretej časti sa „žlto-modrým“ podarilo náskok Wisly znížiť na sedem bodov, no do záverečného dejstva napokon vstupovali s 11-bodovým mankom, ktoré navyše vplyvom nevydareného nástupu do štvrtej štvrtiny po štyroch minútach narástlo na 18 bodov (43:61).

V zostávajúcom čase zápasu sa v Krakove zázrak, a ani len pokus oň nekonal, stretnutie sa viac-menej dohrávalo a po štyroch euroligových pokusoch sa tak ani tento „testovací“ odkliatím palubovky poľského majstra neskončil. Od najbližšieho štvrtka budeme svedkami ďalšieho pokusu hráčok Good Angels – tentoraz o obhajobu vlaňajšieho prvenstva na turnaji MEKR'S Cup v českom Trutnove.