Obhajoba úspešne zavŕšená

Publikované: 13.09.2015 Autor/Zdroj: Marek Grondžel

Good Angels

Pokiaľ pred týždňom len hľadali svoju pravú basketbalovú tvár, tak teraz súperom i fanúšikom ukázali jej krajšiu časť a jej pôvab zvýraznili víťazným úsmevom. Basketbalistky Good Angels Košice sa po takmer roku pod Krkonošmi zariadili cézarovským „Veni – vidi – vici“ a aj svoj druhý štart na MEKR'S Cupe-e premenili na druhé celkové turnajové prvenstvo.

Dinamo Kursk (Rus.) – GOOD ANGELS Košice 60:67 (13:19, 41:35, 50:48)
Kursk: Pimenova 3, Miyem 8, Vidmer 14, Čeremisina 1, Sapova 4, Osipova 9, Burová 7, Sema 5, K. Levčenko 9. Tréner: G. Vetra
Good Angels: Oblak 10, Kiššová 6, Žirková 14, Janoščíková 3, Bálintová 12, Hruščáková 10 /8 doskokov/, Stehlíková 2, Jurčenková 10 /9 doskokov/. Tréner: M. Kováčik
TH: 8/15 – 19/29, fauly: 25 – 19, trojky: 4/6 – 2/6, štvrtiny: 13:19, 28:16, 9:13, 10:19

Good Angels vs. Dinamo Kursk

A aby ich trutnovské déjà vu bolo dokonalé, tak aj tento rok zisk víťaznej trofeje okorenili triumfom nad Dinamom Kursk. Ten, podobne ako vlani a rovnako ako „žlto-modré“, nepricestoval na severovýchod Čiech v najsilnejšom zložení, no aj napriek tomu prechádzal turnajom suverénne a bol aj favoritom finálového merania síl.

Košičanky sa však ruského veľkoklubu nezľakli, aj keď po vyhratej prvej štvrtine (19:13) im už tá druhá ani zďaleka tak nevyšla (16:28). Po obrátke sa dvanásťnásobný slovenský šampión postupne vracal do zápasu a bod po bode sťahoval náskok súpera, pričom v tejto snahe boli jeho hráčky mimoriadne vytrvalé, za čo boli napokon aj odmenené.

Ešte 2-a pol minúty pred koncom tím Good Angels prehrával najtesnejším rozdielom (59:60), no od tohto okamihu neumožnil hráčkam Kursku zaznamenať ani jediný bod. Ešte pred záverečnou dvojminútovkou Barbora Bálintová skóre zápasu otočila a vo zvyšku duelu zásahy Romany Stehlíkovej i Zuzany Žirkovej a tiež dve šestky Žofia Hruščákovej spečatili dokonalý obrat Košičaniek.

Ich kapitánka Zuzana Žirková stopercentnou úspešnosťou streľby za dva body i z čiary trestných hodov dosiahla v zápase 14 bodov a zaslúžene po stretnutí prevzala nielen trofej za celkové víťazstvo východniarok, ale aj ocenenie pre najužitočnejšiu hráčku turnaja. Zo „žlto-modrých“ radov pochádza aj MISS 16. ročník MEKR'S Cupe-u, ktorou sa na základe hlasovania fanúšikov stala Vanda Kozáková.