Víťazný vstup do sezóny

Publikované: 19.09.2015 Autor/Zdroj: Marek Grondžel

Good Angels vs. BAM Poprad

Basketbalistky úradujúceho slovenského šampióna Good Angels Košice úspešne vstúpili do nového súťažného ročníka 2015/2016. S priebehom predohrávky 1. extraligového kola však mohli byť aj spokojné aj ich súperky z tábora nováčika najvyššej súťaže z Popradu, ktoré prispeli k tomu, že najmä v úvode bolo dianie v Angels aréne celkom pútavé.

GOOD ANGELS Košice – BAM Poprad 97:58 (25:19, 50:34, 72:48)
Good Angels: Oblak 14, Jurčenková /15 doskokov/ a Hruščáková po 12, Kiššová 6, Žirková 3 (Bálintová 20 /7 doskokov/, Stehlíková 11, Janoščíková a Lukačiková po 6, Flešárová 3, Kozáková 2, Blanárová 2). Tréner: M. Kováčik
Poprad: Theiner a Petríková po 13, Hadačová 9, Kudličková 8, Pavlendová 7 (Sojáková 5, Hamaliarová 3, Kmetoniová, Jacková a Grigerová 0). Tréner: I. Skoćovski
TH: 19/27 – 14/17, fauly: 23 – 25, 5 faulov: 33. min. T. Oblak – 33. min. L. Hadačová, trojky: 4/14 – 6/20, rozhodcovia: P. Karniš, J. Kovalčík a M. Perečinský, štvrtiny: 25:19, 25:15, 22:14, 25:10

Začiatok súboja majstra s nováčikom nebol vôbec nezaujímavý. Po zoznamovacej päťminútovke v „žlto-modrom“ debutovala Romana Stehlíková, ktorá krátko po príchode zvýšila na 14:8. Tri trojky Popradčaniek prispeli k tomu, že o dve minúty neskôr už domáce prehrávali 14:19. Košičanky však na negatívny vývoj zareagovali dokonale a po 11-bodovej šnúre vyhrali úvodnú štvrtinu 25:19.

Tá druhá sa už odvíjala podľa vopred očakávaného scenára a najviac v nej pútala pozornosť Slovinka Teja Oblak. Tá najskôr v 15. minúte zvýšila na 35:23 a hosťujúceho kouča Igora Skoćovského primäla k žiadosti o oddychový čas. Hneď po ňom pridala ďalšie štyri body, ale aj dva fauly a s celkovo štyrmi v zápase pokračovala až po obrátke, pre ktorou si Košičanky vypracovali 16-bodový náskok.

Polčasová prestávka nezmenila kurz, ktorým sa tento duel začal uberať ešte pred ňou a to obom trénerom umožnilo dať na palubovke priestor aj extraligovým novickám. Ako prvá z nich sa v polovici 30. minúty bodovo presadila hosťujúca Patrícia Sojáková, po nej priebežné skóre duelu po polhodine hry na 72:48 stanovila domáca Michaela Lukačiková.

V úvode záverečného dejstva si mladá rozohrávačka Good Angels strelecký účet vylepšila presným projektilom spoza trojkového oblúka. Týmto jej úspešným pokusom sa v 36. minúte inšpirovala ďalšia z nových tvárí v „žlto-modrom“ Linda Flešárová, ktorá zvyšovala na 83:50. No a do konca duelu si svoj extraligový strelecký účet otvorila aj tretia z domácich debutantiek Vanda Kozáková.

Najbližší zápas basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:

predohrávka 3. kola ženskej basketbalovej Extraligy SR
20. 9. 2015 (sobota) o 18.00 h.: GOOD ANGELS Košice – Cassovia Košice (Angels aréna)
rozhodujú: Tomáš Lukáč – Tomáš Kiss – Vladimír Karnay ml.; komisár: Dušan Hricišin

Ďalší septembrový program zápasov basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
22. 9. 2015: Banská Bystrica – GOOD ANGELS /ŠH Štiavničky, 18.00 h. – 2. kolo Extraligy SR/
23. 9. 2015: GOOD ANGELS – DVTK Miskolc (Maď.) /ŠH ARENA Lučenec, 19.30 hod./
24. 9. 2015: GOOD ANGELS – Piešťanské Čajky /ŠH ARENA Lučenec, 17.00 hod./
25. 9. 2015: USK Praha (ČR) – GOOD ANGELS /ŠH ARENA Lučenec, 17.00 hod./
28. 9. 2015: GOOD ANGELS – BKK Luleå (Švéd.) /Jekaterinburg, 19.30 h. – UMMC Cup 2015/
30. 9. 2015: zápas o konečné umiestnenie /Jekaterinburg – UMMC Cup 2015/