Pod Urpínom rýchly proces

Publikované: 22.09.2015 Autor/Zdroj: Marek Grondžel

GOOD ANGELS Košice – ŠKP 08 Banská Bystrica

Bez najmenšieho zaváhania zvládli basketbalistky Good Angels Košice aj tretí predohrávaný duel Extraligy SR. Na palubovku Banskej Bystrice pricestovali v pozícii jasného papierového favorita a presne v tomto duchu k zápasu aj pristúpili. Veľa dôvodov na radosť z tohtosezónnej premiéry domácim mladým pumám nedali a v priebehu štyroch dní si pripísali už tretí extraligový triumf.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – GOOD ANGELS Košice 40:88 (9:26, 21:42, 24:64)
B. Bystrica: Mištinová 14, Števulová 7, Jelenčíková 6, Stašová 5, Moravčíková 0 /7 doskokov/ (Matejčíková 5, Ozdincová 3, Hanková, Kovalčíková a Štefaňáková 0). Tréner: M. Michálik
Good Angels: Oblak 20 /4 trojky/, Jurčenková 18 /13 doskokov/, Bálintová 9 /8 asistencií/, Stehlíková 4, Žirková 2 (Hruščáková 15 /9 doskokov/, Kiššová 9, Flešárová 3, Lukačiková a Blanárová po 2, Kozáková 0). Tréner: M. Kováčik
TH: 14/17 – 14/14, fauly: 15 – 17, 5 faulov: 38. min. D. Blanárová (Good Angels), trojky: 4/17 – 8/19, rozhodcovia: Z. Tomašovič, L. Bartoš, S. Bara, štvrtiny: 9:26, 12:16, 3:22, 16:24

Košičanky zápas vybavili expresne rýchlo. Duel rozohrali náležite koncentrované, na domáce „vybehli“, za 4-a pol minúty im nastrieľali 14 bodov, ešte ďalšie dve im nedovolili zaznamenať kôš z hry a bolo vymaľované. Prvú štvrtinu vyhrali o 17 bodov a do „veľkej prestávky“ dokázali nastrieľať raz toľko bodov, ako ich mladé súperky.

Jasný vývoj súboj dovolil, že ešte v prvom polčase sa v drese Good Angels na palubovku dostalo 9 z celkovo 11 hráčok, ktoré z metropoly východu pod Urpín pricestovali. Anka Jurčenková už za 20 minút zaznamenala „double-double“ a duel napokon ukončila s bilanciou 18 bodov a 13 doskokov. Za rovnaký časový úsek Teja Oblak strelila 17 bodov a s celkovo 20 bola najlepšou strelkyňou zápasu.

V prípade slovinskej legionárky zaujala aj dlho vysoká úspešnosť trojkovej streľby, keďže spoza oblúka presne nenamierila až na piaty pokus. Hráčky Good Angels sa v tomto súboji blysli nielen celkovo ôsmymi trojkami, ale aj stopercentnou úspešnosťou streľby trestných hodov. Ďalšiu možnosť obohatiť a vylepšiť si štatistiky dostanú „žlto-modré“ 3. októbra v domácom súboji so Šamorínom.