Na Liptove vydreté a cenné víťazstvo

Publikované: 07.10.2015 Autor/Zdroj: Marek Grondžel

MBK Ružomberok vs. Good Angels Košice

Pred úvodným rozskokom stretnutia MBK Ružomberok – Good Angels Košice sa očakávalo, že duel medzi tímami, ktoré si podelili doterajších 23 majstrovských titulov v ére existencie samostatnej najvyššej slovenskej súťaže basketbalistiek, bude ozdobou jej 6. kola v sezóne 2015/16. A to, čo odborníci predpovedali a fanúšikovia si priali, sa pod Čebraťom stalo skutočnosťou.

MBK Ružomberok – GOOD ANGELS Košice 56:64 (17:14, 34:27, 51:48)
Ružomberok: Tetemondová /11 doskokov, 3 trojky/ a Moravčíkovápo 14, Kmeťová a Lázárová po 11, D. Baburová 2 (Sujová 4, A. Baburová 0). Tréner: J. Suja
Good Angels: Žirková /3 trojky/, Hruščáková a Kiššová po 10, Jurčenková /8 doskokov/ a Oblak po 6 (Langhorne 15 /12 doskokov/, Bálintová 5, Stehlíková 2). Tréner: M. Kováčik
TH: 5/6 – 10/12, fauly: 20 – 19, 5 faulov: 40. min. V. Moravčíková (Ružomberok), technická chyba: 4.min. J. Suja – tréner MBK Ružomberok, trojky: 7/22 – 6/16, rozhodcovia: B. Gabara, P. Karniš a J. Kovalčík, štvrtiny: 17:14, 17:13, 17:21, 5:16

Úvod súboja vyšiel lepšie hostiteľkám, ktoré presne podľa očakávania na majstra „vybehli“ a hráčkam Good Angels chvíľu trvalo, kým sa rozbehli. Na začiatku 8. minúty šli po trojke Barbory Bálintovej „žlto-modré“ po prvýkrát do vedenia (14:12), na čo domáci kouč Juraj Suja reagoval oddychovým časom. A s jeho účinkom mohol byť nadmieru spokojný…

Jeho zverenkyne v nasledovných štyroch minútach nedovolili východniarkam zaznamenať jediný kôš a po ich 10-bodovej šnúre (14:22) na začiatku 12. minúty o time-out žiadal košický kormidelník Maroš Kováčik. Jeho tím strelecky prebudila staronová tvár v drese Good Angels Crystal Langhorne, ktorá bola po štvrťhodine hry s 5 bodmi najlepšou strelkyňou obhajcu titulu.

Ten však v polovici 15. minúty prehrával 19:28 a problémy mal najmä smerom ku košu „Ruže“, ku ktorému viedla značne tŕnistá cesta. Keď už sa zdalo, že hráčky Good Angels našli recept na obranu Liptáčok, tak tie si pomohli najmä presnou rukou Karíny Tetemondovej (do „veľkej prestávky“ zaznamenala 11 bodov) a hosťujúci tím do druhej polovice vstupoval so 7-bodovým mankom (27:34).

Ich strata po štyroch minútach tretej štvrtiny narástla na „okrúhlych“ desať bodov (29:39). Stačila však minúta, počas ktorej dvomi trojkami žlto-modrú zástavu začala dvíhať kapitánka Košíc Zuzana Žirková. Tento moment bol pre tím Good Angels impulzom, vďaka ktorému pred začiatkom štvrtého dejstva kvalitného divadla prehrávali už len rozdielom jediného trojbodového koša (48:51).

A v polovici 33. minúty to už neplatilo, pretože Martina Kiššová ich po druhýkrát v zápase poslala do vedenia (52:51). Dlho sa však z neho netešili, pretože v domácom drese opäť úradovala Katarína Tetemondová (52:54), na trojku ktorej však taktiež presnou ranou spoza oblúka odpovedala opäť Martina Kiššová (54:55).

Asi si aj obsiahlejšieho opisovania dokážete predstaviť hektickosť a dramatickosť záverečných minút stretnutia. Necelé tri minúty pred jeho koncom Zuzana Žirková ďalším – celkovo tretím v zápase – úspešným trojkovým pokusom zabezpečila Košičankám mierny náskok (60:56), ktorý sa v kombinácii s takmer dokonalým „zadeklovaním“ koša Good Angels ukázal v konečnom účtovaní ako rozhodujúci.

Najbližší zápas basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:

stretnutie 7. kola ženskej basketbalovej Extraligy SR
10. 10. 2015 (sobota) o 18.00 h.: GOOD ANGELS – Piešťanské Čajky (Angels aréna, Košice)
rozhodujú: Ján Kovalčík – Miroslav Matejčík – Tomáš Turček; komisár: Vladimír Címa

Program najbližších zápasov basketbalistiek GOOD ANGELS Košice:
14. 10. 2015: GOOD ANGELS – Salamanca (Šp.) /Angels aréna, 17.45 h. – 1. kolo EuroLigy FIBA/
16. 10. 2015: GOOD ANGELS – ŠBK Šamorín /Angels aréna, 18.00 h. – 5. kolo Extraligy SR/
17. 10. 2015: BAM Poprad – GOOD ANGELS /Aréna Poprad, 17.30 h. – 8. kolo Extraligy SR/
21. 10. 2015: Fenerbahce Istanbul (Tur.) – GOOD ANGELS /19.00 h. – 2. kolo EuroLigy FIBA/
24. 10. 2015: GOOD ANGELS – Banská Bystrica /Angels aréna, 18.00 h. – 9. kolo Extraligy SR/
28. 10. 2015: GOOD ANGELS – Galatasaray Istanbul (Tur.) /Angels aréna, 17.45 h. – 3. kolo EuroLigy/
31. 10. 2015: Cassovia – GOOD ANGELS /SOŠŽ Palackého ul., Košice – 9. kolo Extraligy SR/